„Ar tai reforma? Aš atsakau, kad tikrai taip nemanau. Man visa tai labai panašu į tam tikrą imitaciją padaryto darbo, kad neva padarėme“, – LSDP tarybos posėdyje šeštadienį sakė V. Blinkevičiūtė.

LSDP pirmininkė akcentavo, kad patys valdantieji kritiškai vertina pateiktus siūlymus.

„Koalicijos partneriai ir kai kurie ministrai patys įvertino pačios Vyriausybės siūlymus (...) – „visuomenės kiršinimas“. Aš dirbau aštuonerius metus Vyriausybėje. Aš neįsivaizduoju, kad su svarbiais dalykais galima išeiti taip nepasirengus, neaptarus. Man tai trūksta žodžių iš viso... Man atrodo, kad padarė tam tikrą pasijuokimą iš labai svarbaus dalyko – mokesčių visos sistemos tam tikros pertvarkos“, – sakė ji.

„Tikrai jie netenkina, pirmiausiai, valdančiųjų ir netenkina opozicijos. Žiūrėsime, kaip reikalas vystysis toliau, kokie bus sprendimai. Bet man susidaro įspūdis, kad šis darbas, kaip ir įstatymo projektas dėl nekilnojamo turto, yra atliktas tiesiog dėl to, kad reikia atlikti savo įsipareigojimus Europos Komisijai“, – pažymėjo LSDP pirmininkė.

V. Blinkevičiūtė pabrėžė, kad Finansų ministerijos siūlomi pokyčiai taip pat yra ir gerokai pavėluoti.

„Jokia turinti patirties normali politinė jėga neteiks mokesčių pakeitimų ir didinimo likus metams iki rinkimų – nėra taip niekur. Laikas praleistas, darbas nepadarytas, žmonės apmulkinti ir rezultato nėra ir, manau, kad nebus“, – teigė politikė.

Tarybos posėdžio metu ji atkreipė dėmesį ir į bankų socialinę atsakomybę, paminėjo ir bakų solidarumo mokestį. Pasak LSDP pirmininkė, Vyriausybė dar praėjusiais metais galėjo šioje srityje žengti pirmąjį žingsnį.

„Mes socialdemokratai jau esame užregistravę Seime tokį solidarumo mokestį ir žiūrėsime, ar valdantieji palaikys, ar neatsitiks taip, kad patyrę komercinių bankų spaudimą dės į krūmus“, – pabrėžė ji.

Šeštadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba susirinko į posėdį, kuriame aptars politines aktualijas ir savivaldos rinkimų rezultatus.

Socialdemokratų taryba vertins valdančiųjų siūlomos mokesčių reformos gaires, aptars Lietuvos saugumo situaciją, augančius skurdo ir nelygybės rodiklius ir kitas aktualijas, taip pat pristatys siūlymus, kaip keisti II-osios pensijų pakopos sistemą.