„2017 m. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kvietimu dalyvaudami teisėkūros procese, kurio metu buvome paprašyti pateikti bendrą asociacijos poziciją dėl naujų kompensuojamųjų vaistų antkainių dydžio, niekaip nepažeidėme konkurencijos taisyklių. (...)

Pirma, LVA ir jos narės tarpusavyje nesidalino jokia komerciškai jautria informacija. Antra, LVA ir jos narės nesitarė, kaip jos taikys teisės aktuose nustatytus maksimalius antkainius. Trečia, LVA ir jos narės neatliko jokių kitų veiksmų, kuriais būtų koordinuojamas elgesys rinkoje – pavyzdžiui, kainų fiksavimas, nuolaidų dydžių derinimas ar pan. Tokių veiksmų, kurie išties būtų neleistini konkurencijos teisės požiūriu, nėra užfiksavusi ir Konkurencijos taryba puspenktų metų trukusio ir 16 kartų pratęsto tyrimo metu“, – teigia LVA.

Pasak jos, tarybos nutarime nėra nė vieno kaltinimo dėl to, kad LVA ir asociacijos narės būtų sudariusios neleistiną susitarimą dėl kainų ar kitų veiksmų rinkoje derinimo – pavyzdžiui, kokio dydžio antkainius taikys SAM patvirtintose maksimaliose jų ribose.

Penktadienį Vilniaus apygardos administraciniam teismui tarybos nutarimą taip pat apskundė „Eurovaistinė“, „Gintarinė vaistinė“ ir „Limedika“.

Delfi primena, kad Konkurencijos taryba nustatė, jog Lietuvos vaistinių asociacija (LVA) ir 8 vaistais prekiaujančios bendrovės susitarė dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių. Už Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo pažeidimą iš viso skirta baudų už daugiau kaip 72 mln. eurų.