Parlamentinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį bendru sutarimu pritarė Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių Luko Savicko, Lino Kukuraičio ir Tomo Tomilino inicijuotai pataisai, kad tokias atostogas darbdaviai privalės suteikti, tačiau dėl jų apmokėjimo šalys turės susitarti.

„Jeigu norime išlikti konkurencingi, vien diplomo tikrai neužtenka. O situacija yra nuolat kintanti, atsiranda nauji metodai, kinta technologijos ir tai reikalauja nuolat atnaujinti savo žinias. (...) O žinios gali pasenti ir todėl reguliariai jas turime atnaujinti“, – komiteto posėdyje teigė vienas pataisos iniciatorių L. Savickas.

Pasak jo, dabar Darbo kodekse numatyta, kad atostogos savišvietai gali būti suteikiamos tik už mokymąsi pagal formaliojo ir neformaliojo švietimo programas, tačiau ignoruojami norintieji kelti kvalifikaciją ir tobulėti savarankiškai.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas priminė, kad Lietuva pagal vieną EBPO studijų yra paskutinė Europos Sąjungoje skaičiuojant pagal mokymams darbe skiriamas valandas.

„Turime tą problemą ir turime skatinti mokytis daugiau“, – teigė viceministras.

Jei Seimas pataisas priimtų iki Kalėdų, nauja tvarka įsigaliotų nuo 2023 metų sausio.