„Esame apsisprendę verslo pasitraukimą vykdyti teisiškai patvirtintu ir racionaliausiu būdu – parduodant verslą užsienio ar vietos investuotojui. Siekiant paspartinti pardavimo procesą, jam vadovauti pasamdėme tarptautinę profesionalių paslaugų įmonę EY (Ernst&Young). Šiuo metu, „Vičiūnai Group“ ir verslo pardavimo Rusijoje konsultantai intensyviai bendrauja su visais potencialiais pirkėjais ir teikia su įmonės veikla susijusią finansinę ir juridinę informaciją. Pasak verslo pardavimo konsultantų, tikėtina, kad verslo pardavimo procesas bus užbaigtas per šių metų vasarą“, – rašoma išplatintame pranešime spaudai.

„Vičiūnai Group“ kovo 7 dieną paskelbė, kad visiškai išeis iš Rusijos rinkos, balandžio pabaigoje skelbė, kad pardavimo procesas truks apie tris mėnesius. Pirmadienį išplatintame komentare teigiama, kad judama link pardavimo proceso pabaigos.

„Po pirminių derybų tapo aišku, jog „Vičiūnai Group“ parduos užsienio investuotojams Kaliningrado srityje esantį fabriką kartu su visa verslo struktūra bei su tuo susijusius aktyvus. Esame tikri, kad būsime vieni pirmųjų gamintojų realiai išėjusių iš Rusijos rinkos. Ne tik paskelbusių apie ketinimus ar pradėjusių išėjimo procesą, bet ir realiai palikusių Rusiją bei visiškai nutraukusių su ja visus verslo santykius. Paprastai pardavimas trunka apie metus, todėl džiaugiamės, kad pradėjome šį procesą jau seniai ir užtikrintai judame link jo pabaigos“, – teigia „Vičiūnai Group“ valdybos narys, Dainius Matijošaitis.

Anot įmonės, derybų metu potencialūs pirkėjai išsakė reikalavimą, kad fabrikas Rusijoje turi būti pilnai funkcionuojantis. Tai yra, išsaugant žaliavų tiekimo grandines, darbuotojų darbo vietas, užtikrinant gamybos procesus. Įmonės pranešime spaudai nurodoma, kad tokio pobūdžio reikalavimas – įprasta praktika parduodant gamybinį verslą kartu su įrengimais, patalpomis, rinkos dalimi bei, tikėtina, prekiniu ženklu.

„Sandorio kandidatams pateikus savo reikalavimus, mes suprantame, jog kai kuriems mūsų konkurentams ar žmonėms nesusipažinusiems su detalia informacija gali kilti įvairių, su skaidrumu susijusių klausimų. Žaliavų įsigijimas yra tęstinis procesas. Žuvies produktai priklauso nuo žvejybos sezonų. Jeigu pilnai nutrauktume žaliavų tiekimą, po fabriko perėjimo į kitas rankas, naujajam savininkui fabriko veiklos atnaujinimas užtruktų mažiausiai 3-4 mėnesius. Mes suprantame bendrą situacijos delikatumą, tačiau esame priversti atnaujinti žaliavų tiekimą iki sandorio sudarymo pabaigos“, – komentuoja D. Matijošaitis.

Dainius Matijošaitis

Neigia informaciją apie lėšas iš Rusijos biudžeto

Liepos pradžioje tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ pranešė, kad Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir Liudo Skieriaus kontroliuojamos „Vičiūnų grupės“ įmonė Kaliningrade pernai gavo beveik 14 mln. eurų iš Rusijos valstybės biudžeto. Kaip citavo BNS, grupės įmonė „Vičiūnai Rus“ pernai sausį gavo 1,25 mlrd. rublių (2021-ųjų sausio kursu – apie 13,77 mln. eurų) Rusijos valdžios subsidijų – sutartis dėl jų sudaryta su Rusijos ekonomikos ministerija.

„Sienos“ surinkti duomenys taip pat rodo, kad „Vičiūnų grupės“ rusiškas verslas taip pat palaikė aktyvius santykius su mažiausiai trimis Rusijos bankais, įtrauktais į ES sankcijų sąrašą: Kaliningrado įmonė VTB bankui skolinga 1,63 mlrd. rublių, 800 mln. rublių – bankui „Alfa Bank“, dar daugiau nei 2 mlrd. rublių – „Gazprombank“, kuris į sankcijų sąrašus neįtrauktas, bet priklauso dujų milžinei „Gazprom“.

Išplatintame pranešime žiniasklaidai įmonė sureagavo ir į šią informaciją.

„Norime pabrėžti, kad skleidžiama informacija apie gaunamas lėšas iš Rusijos biudžeto, bendradarbiavimą su sankcionuotais bankais bei santykius su Kremlių aptarnaujančiais tiekėjais yra klaidinga ir neatitinkanti tikrovės.

Pastaruoju metu „Vičiūnai Group“ sulaukė kaltinimų dėl išskirtinio bendradarbiavimo su Rusijos valdžia. Teigiama, jog iš Rusijos biudžeto yra gaunamos išmokos, dėl kurių grupė nepalieka Rusijos ir vilkina išėjimo iš šios rinkos procesą. Norime paaiškinti, jog Kaliningrado LEZ įmonės, tarp kurių yra ir „Vičiūnai Group“, vadovaujasi LEZ nuostatais, kurie reglamentuoja darbo vietų kūrimo ir verslo skatinimą subsidijų pagalba. „Vichiunai-RUS“ kaip ir kitos Kaliningrado LEZ veikiančios įmonės naudojasi šiomis subsidijomis. Tai yra laisvosios ekonominės zonos verslo sąlygos, kurios užtikrina užsienio įmonių investicijas ir darbo vietas Kaliningrado srityje.

Norime atsakyti ir į kaltinimus dėl bendradarbiavimo su sankcionuotais bankais: ВТБ, „Альфа-банк“ ir „Газпромбанк“. „Vičiūnai Group“ rusiškų įmonių bendradarbiavimas su minėtais bankais prasidėjo prieš bemaž 15 metų, kuomet jiems nebuvo taikomos jokios sankcijos. Bendradarbiavimas buvo pradėtas įprastu, konkursiniu būdu, atsižvelgiant į verslo finansavimo komercines sąlygas. Pagal su šiais bankais sudarytas įsipareigojimo sutartis šiuo metu, vykdomi atsiskaitymai, siekiant, kad įmonės finansiniai įsipareigojimai būtų išpildyti kaip įmanoma greičiau. 2022 metais jokios naujos sutartys su šiais bankais nebuvo sudarytos“, – aiškinama įmonės pranešime žiniasklaidai.

Taip pat įmonė neigia informaciją, kad savo produkciją tiekia užkariautoms Ukrainos teritorijoms, specialiems Rusijos objektams ar subjektams, įskaitant ir „Kremliaus bufetą“.

„Patvirtiname, kad savo klientų sąraše neturime nei vieno sankcijomis nubausto ar kitaip skandalingai pagarsėjusio kliento, taip pat jame nėra ir minėtų „Kremliaus bufeto“ tiekėjų. Tačiau mes neturime galimybės kontroliuoti kur mūsų produkciją platina didmenininkai ar mūsų HORECA klientai didžiuosiuose Rusijos miestuose“, – rašoma pranešime.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)