„Atsižvelgdami į tai, jog devynis iš 10 plaučių vėžio atvejų sukelia tabakas, siekiame, kad rūkymas būtų kuo nepatrauklesnis ir taip apsaugotume savo piliečių sveikatą bei išgelbėtume gyvybes“, – sakoma už sveikatą ir maisto saugą atsakingos eurokomisarės Stela Kiriakides pranešime.

EK siekia, kad iki 2040 metų tabako gaminių vartojimas bloke sumažėtų iki mažiau nei 5 proc. gyventojų.

„Veipinimo“ produktai gali būti įvairių skonių, įskaitant kramtomosios gumos, šokolado ir cukraus vatos skonius, o tai, kritikų teigimu, padeda pritraukti jaunesnius vartotojus.

Šių produktų gynėjai teigia, kad garinimo produktai gali padėti mesti rūkyti.

Neseniai paskelbtoje EK ataskaitoje atkreiptas dėmesį į modernių rūkymo prietaisų pardavimų augimą ES.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad konservatyviais skaičiavimais 2020 metais mažmeninės prekybos garinimo prietaisais dalis ES sudarė 3,33 proc. visų tabako gaminių.

Pasiūlymą, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas tik aromatizuotiems garinimo produktams, dabar peržiūrės 27 ES šalių vyriausybės ir Europos Parlamentas, o jei nebus sulaukta prieštaravimų, jis įsigalios.

JAV teismas penktadienį sustabdė sveikatos priežiūros institucijos sprendimą uždrausti pramonės milžinės „Juul Labs“ garinimo įrenginius saugumo sumetimais.

2020 metų sausį JAV reguliavimo institucijos paskelbė prekybą elektroninėmis cigaretėmis su kitokiais skoniais nei tabako ar mentolio neteisėta, nebent vyriausybė specialiu nutarimu leistų tokią prekybą.