„Pastarąją parą vien Lavoriškių kelio poste buvo patikrinti 638 iš Baltarusijos vykstantys lengvieji automobiliai, tuo tarpu, balandžio mėnesį jų per parą pravažiuodavo ženkliai mažiau – 136. Būtent, dėl kone 5 kartus išaugusio pigesnių degalų ir rūkalų į Baltarusija važiuojančiųjų lengvųjų automobilių srauto, trikdomas muitinės darbas.

Turime nepamiršti, kad muitinės pareigūnai privalo ypatingai kruopščiai tikrinti iš Baltarusijos įvažiuojančias transporto priemones dėl galimų pažeidimų (ES sankcijų įgyvendinimo kontrolė) – dėl šios priežasties muitinės procedūros taip pat užtrunka ilgiau. Todėl pastarosiomis savaitėmis padidėjo laukiančiųjų patikros į Lietuvą vykstančių krovininių automobilių eilės“, – sako Vilniaus teritorinės muitinės direktorius Arūnas Sarulis.

Šiandien, 9 valandą ryto, muitinės Raigardo kelio poste iš Baltarusijos pusės laukė 240, Šalčininkų – 340 krovininių automobilių. Lavoriškių kelio poste didesnių eilių nei išvykstant, nei įvažiuojant į Lietuvą nėra. Primename, kad vis dar besitęsia kelio remonto darbai Medininkuose – šiame kelio poste iš Baltarusijos pusės laukia net 860 vilkikų.

Nuo gegužės 15 d., įsigaliojus beviziam režimui, muitinės pareigūnai kelio postuose su Baltarusija nustatė 599 Administracinių nusižengimų kodekso pažeidimus.