Už įstatymo pataisas balsavo visi 122 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Įstatymo pataisas palaikiusi Lietuvos regionų frakcijos seniūno pavaduotoja Rita Tamašunienė aiškino, kad sprendimas yra labai reikalingas ir tai, kas buvo pritaikyta esant pandemijai bei esant valstybės lygio ekstremaliajai situacijai, turėtų būt pratęsta kylant infliacijai.

„Nemanyčiau, kad tai turėtų būti laikina priemonė, ateityje, po 2024-ųjų, vertėtų svarstyti tokį reguliavimą neįskaičiuoti turimo turto į žmonių, kurie siekia gauti socialinę paramą, bendrą krepšelį. Puikiai žinome, kad disponuoti turimu žemės sklypu ir gauti tinkamos naudos iš jo retai įmanoma“, – ketvirtadienį Seimo posėdyje teigė R.Tamašunienė.

Pataisas taip pat palaikęs Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas tikino, kad didžiuojasi, jog praėjusią kadenciją, COVID-19 krizės pradžioje, pasiūlyta nuostata, kai buvo formuojama pirma socioekonominės politikos reakcija į žmonių pajamų netekimą, yra priimama.

„Ilgai Lietuvoje vyksta diskusija dėl mūsų piniginės socialinės paramos sistemos efektyvumo, mes turime struktūrinę problemą, kad net tie žmonės, kurie turėtų teisę į piniginę paramą, kompensacijas, nepaima jos“, – sakė T. Tomilinas.

„Net dabartinė Vyriausybė savo programoje yra įsipareigojusi spręsti piniginės socialinės paramos nepaėmimo problemą, kol kas žingsnių ta linkme nepadaryta“, – pridūrė jis.

Tuo tarpu Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas įstatymo projektą palaikė, tačiau siūlė apsvarstyti galimybę jį tobulinti ateityje, iš pavadinimo pašalinant žodį nepasiturintiems.

„Mano supratimu, esant didelėms energijos išteklių kainoms, dideliam energijos išteklių suvartojimui ir mažam efektyvumui, tokia priemonė turėtų būti prieinama ir viduriniajai klasei. Tai yra daug taiklesnė, efektyvesnė ir būtent tokia priemone naudojasi mūsų kaimyninės šalys, Baltijos šalys, Lenkija ir ji suteikia galimybę ne tik mažiausias pajamas gaunantiems, bet ir viduriniajai klasei pasinaudoti kompensacijomis dėl didelių energijos išteklių kainų ir suvartojimo“, – Seimo plenariniame posėdyje tvirtino M. Majauskas.

ELTA primena, kad įstatymo projektu siūloma pratęsti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme įtvirtintas nuostatas dėl nuosavybės teise turimo turto nevertinimo, nustatant asmenų teisę į piniginę socialinę paramą, galiojimą ir įtvirtinti, kad, nustatant asmenų teisę į piniginę socialinę paramą, bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens nuosavybės teise turimas turtas būtų nevertinamas iki 2024 m. balandžio 30 d.