Už įstatymo pataisas balsavo 111, susilaikė 6, prieš nebalsavo nė vienas Seimo narys.

„Formaliai žiūrint, užimtumo situacija ir šioje srityje mūsų šalyje nėra bloga. Situacija atrodo nebloga, bet paradokso išliekama. Registruotas nedarbas siekia 9,5 proc., tačiau tuo pačiu metu darbdaviai skundžiasi, kad trūksta darbo jėgos. Tuose 9 proc. žmonių turime bedarbių, kurie pernelyg ilgai nedirba, nors per metus tų pačių ilgalaikių bedarbių sumažėjo per 40 proc.“, – antradienį Seime, pasisakydamas už pataisas, teigė Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

ELTA primena, kad Užimtumo įstatymo pataisomis siekiama kuo greičiau padėti ieškantiems darbo ir jį siūlantiems surasti vieniems kitus. Tarpininkavimo paslaugos bus teikiamos tik ieškantiems darbo, o ne formaliai registruotiems Užimtumo tarnyboje.

Taip pat bus didinama ir plečiama parama judumui – kelionės išlaidos bus kompensuojamos ne tik vykstant į darbą, bet ir vykstantiems į darbo pokalbį su darbdaviu ar konsultaciją į Užimtumo tarnybą. Taip pat didinama maksimali kompensacija iki 30 proc. MMA (t.y. 219 eurų) per mėnesį, o terminas ilginamas nuo 3 iki 4 mėnesių.

Darbo pasiūlymai bus teikiami, atsižvelgiant į ankstesnį bedarbio darbo užmokestį, dabar nėra atsižvelgiama. Pirmus 3 mėnesius turės būti siūlomas ne mažesnis kaip 80 proc. buvusio atlyginimo, o 4–9 mėnesiais – 60 proc.

Visais atvejais siūlomas darbo užmokestis negalės būti mažesnis už gaunamą nedarbo socialinio draudimo išmoką. Nuo 10–to mėnesio tinkamas darbas būtų toks, kuris nebūtinai atitinka asmens kvalifikaciją, kompetenciją, turimą darbo patirtį, bet atitinka sveikatos būklę ir nustatytas kelionės iki darbo vietos ir atgal trukmę bei išlaidas.