Vilniaus apygardos teismas balandžio 21 dieną pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir laikinai sustabdė ESO sprendimo įtraukti „Skomintą“ į nepatikimų tiekėjų sąrašą galiojimą. Neapskundus nutarties nuo balandžio 28 dienos ji įsigaliojo.

ESO teisininkų BNS atsiųstame komentare teigiama, kad jokios informacijos apie šį sprendimą įmonė negavo, todėl ir negalėjo jo apskųsti. Įmonė teigia kategoriškai nesutinkanti su tokiu teismo sprendimu.

„Šiuo atveju laikinųjų apsaugos priemonių taikymas sukurs ydingą praktiką, kai tiekėjas inicijuoja teisminį procesą iš naujo, nors jau yra įsiteisėjęs teismo sprendimas, priimtas dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu“, – rašoma ESO komentare.

Pasak ESO, toks precedentas sukurs neigiamų pasekmių visai viešųjų pirkimų sistemai.

„Pritaikius laikinąsias apsaugos priemones „Skominta“ vėl gali nevaržomai dalyvauti pirkimuose iki įsiteisės teismo sprendimas naujoje byloje, nors jos nepatikimumas jau yra įrodytas ankstesniu teismo sprendimu“, – pabrėžia ESO teisininkai.

Ginčas tarp „Skomintos“ ir ESO kilo dėl 2020 metų lapkritį pasirašytos trejų metų trukmės 5 mln. eurų vertės dujotiekių remonto ir techninės priežiūros sutarties įgyvendinimo.

„Skomintai“ vėluojant atlikti darbus ESO 2021 metų liepą sutartį vienašališkai nutraukė. „Skominta“ vėliau teisme aiškino, jog užsakovė iškart po sutarties pasirašymo nurodė įvykdyti du kartus daugiau užsakymų nei preliminariai numatyta.

Vilniaus apygardos teismas 2021 metų gruodį, o Apeliacinis teismas šių metų kovą atmetė „Skomintos“ skundus dėl vienašališko sutarties nutraukimo ir nusprendė, jog ESO turėjo tam pagrindą.

Teismai konstatavo, jog ESO negalėdama numatyti darbų apimties nurodė minimalų užsakymų skaičių (165) bei maksimalią trejiems metams skirtą lėšų sumą (5 mln. eurų be PVM), todėl užsakymai nebuvo apriboti skaičiumi, o tik pinigų suma.

Apeliaciniam teismui kovo 3 dieną paskelbus sprendimą ESO tą pačią dieną „Skomintą“ trejiems metams įtraukė į Viešųjų pirkimo tarnybos administruojamą nepatikimų tiekėjų sąrašą. Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą perkančioji organizacija privalo tai padaryti, jei sutartis su tiekėju buvo nutraukta dėl esminio jos pažeidimo.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)