„Lietuva dėl to turi atkreipti dėmesį į maisto grandinę ir suprasti, kas vyksta kitoje pasaulio dalyje. Tarkim, Užsachario Afrika badauja grynai dėl karo Ukrainoje“, – pirmadienį „Žinių radijui“ teigė D. Gudačiauskas.

„Vilniaus paukštyno“ direktorius pabrėžė, kad persiskirstant rinkoms tose pasaulio vietose, kuriose buvo žemos maisto kainos, jos turėtų augti. Anot jo, šiuo atveju svarbu užtikrinti, kad rinkos persiskirstymas atneštų naudą Lietuvai.

„Manau, kad valstybės ir mūsų kiekvieno pareiga yra pagalvoti apie tai, kaip Lietuva laimėtų arba nepralaimėtų, kritiniais momentais svarbiausia rūpintis savo tauta“, – tikino D. Gudačiauskas.

ELTA primena, kad Jungtinės Tautos sekmadienį tikino, kad karas Ukrainoje daro rimtą poveikį jos gebėjimui pristatyti skubiai reikalingą pagalbą maistu viso pasaulio šalims, nes didelė jo dalis įstrigusi Ukrainos uostuose.

„Šiuo metu beveik 4,5 mln. tonų grūdų įstrigę Ukrainos uostuose ir laivuose ir negali būti panaudoti“, – dpa sakė Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programos (WFP) Vokietijoje direktorius Martinas Frickas. Maisto eksportas yra nepaprastai sunkus, nes Ukrainos uostai ir jūrų keliai į šalį yra nepasiekiami dėl Rusijos invazijos.

Iki karo pradžios Ukraina buvo viena svarbiausių kviečių gamintojų pasaulyje ir didelė kukurūzų gamintoja. Daugelis šalių yra priklausomos nuo pigių kviečių iš Ukrainos. Grūdai taip pat labai svarbūs teikiant pasaulinę pagalbą maistu. „Pasaulyje skubiai reikia Ukrainos maisto“, – sakė M. Frickas.