„Ilgai laukti veiksmai pagaliau pradėti daryti – tai sveikintina. Vyriausybės pristatyto antiinfliacinio paketo labai reikėjo Lietuvos žmonėms ir verslui“, – BNS penktadienį atsiųstame komentare sakė prezidento Gitano Nausėdos patarėja.

„Paketas atspindi prezidento lūkestį veikti dviem kryptimis – didinti žmonių pajamas ir mažinti energijos kainas“, – pridūrė ji.

Jos teigimu, šalies vadovas priemonių pasirinkimą vertina pozityviai.

„Prezidentas pozityviai vertina priemonių pasirinkimą, kurios ne kartą aptartos ir buvo diskutuotos Prezidentūroje bei kitais bendrais formatais. Neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimas, pažeidžiamoms visuomenės grupėms skirtų socialinių išmokų didinimas, elektros ir dujų kainų prieaugio dalinis subsidijavimas, lėšos spartesnei žaliosios energetikos transformacijai yra taiklios ir adekvačios priemonės“, – teigė I. Segaloviečienė.

Anot jos, prezidentas tikisi, kad planas bus nedelsiant įgyvendinamas.

„Prezidentas tikisi, kad nebus delsiama su įstatymų pateikimu Seimui ir jie bus kaip įmanoma greičiau priimti, kad pradėtų veikti ir duoti naudą mūsų valstybei“, – kalbėjo G. Nausėdos vyriausioji patarėja.

Vyriausybės parengtame antiinfliaciniame plane numatyta 5 proc. didinti senatvės pensijas, taip pat nuo 460 iki 540 eurų pakelti NPD.

Pensininkai, turintys būtinąjį stažą, turėtų sulaukti 24 eurais didesnės pensijos, o minimalios mėnesinės algos gavėjai turėtų papildomai gauti 16 eurų ar daugiau.

Bazinę socialinę išmoką siūloma didinti nuo 42 iki 46 eurų, valstybės remiamas pajamas – nuo 129 iki 147 eurų, šalpos pensijų bazę – nuo 150 iki 173 eurų, tikslinių kompensacijų bazę – nuo 126 iki 138 eurų.

Taip pat nuo 73,5 iki 80,5 euro būtų didinami vaiko pinigai, o papildoma išmoka vaikui – keturiais eurais iki 47 eurų.

Plane numatyta ir kompensuoti dujų ir elektros kainų dalį gyventojams ir verslui, taip pat daugiau nei 1 mlrd. eurų bus skiriama investicijoms į energetiką.

Iš viso antiinfliacinio plano vertė viršija 2 mlrd. eurų.