Savarankiškai besimokantiems darbuotojams už mokymosi atostogas būtų neapmokama, nebent kolektyvinėse sutartyse būtų susitarta kitaip. Taip pat siūloma numatyti, kad kolektyvinėse sutartyse galima susitarti dėl didesnės nei šiuo metu Darbo kodekse nustatytos mokymosi atostogų trukmės, t. y. kai mokomasi tiek pagal formaliojo švietimo programas, tiek pagal neformaliojo ugdymo programas, tiek ir savišvietos būdu.

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė tai numatančioms Darbo kodekso pataisoms, kurias antradienį Seimui pateikė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas. Jas palaikė 85 Seimo nariai, prieš buvo 3, susilaikė 16 Seimo narių. Seimas šias Darbo kodekso pataisas toliau numato svarstyti gegužės 24 d.

Parlamentarai taip pat nutarė paprašyti Vyriausybės ir Trišalės tarybos išvadų.

Tikimasi, kad siūlomi pakeitimai užtikrins galimybę mokytis visą gyvenimą, prisidės prie socialinio dialogo bei partnerystės tarp darbuotojų ir darbdavių skatinimo.

„Savišvieta, kaip ir formalusis bei neformalusis švietimas, yra svarbi Lietuvos švietimo sistemos dalis, tačiau kol kas jai skiriama itin mažai dėmesio. Turime keisti visuomenės požiūrį ir formuoti mokymuisi palankią kultūrą“,– sako Darbo kodekso pataisų autorius L. Savickas.

Parlamentaras įsitikinęs, kad mokymasis visą gyvenimą turi didelės įtakos įsidarbinimo galimybių, konkurencingumo darbo rinkoje išlaikymui ir profesinio mobilumo gerinimui, padeda lanksčiai reaguoti į darbo rinkos pokyčius, demografinius procesus bei leidžia mažinti socialinę atskirtį.

Galiojančiame Darbo kodekse mokymosi atostogos gali būti suteikiamos tik už mokymąsi pagal formaliojo ir neformaliojo švietimo programas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją