„Skundas yra išsiųstas atsakovams, kad jie parašytų atsiliepimą, atsakovai pateiks savo poziciją, sutinka su skundu, ar ne, ir bus skiriamas teismo posėdis“, – Eltai sakė Audris Kutrevičius.

„Preliminariai posėdis planuojamas kovo 14 d. Dabar atsakovas – tiek Vyriausybė, tiek nacionalinio saugumo komisija – per keturiolika kalendorinių dienų turi pateikti teismui atsiliepimą į skundą“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad sausio 28 d. penktadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas gavo prašymą skųsti Vyriausybės sprendimą, pagal kurį „Lietuvos geležinkeliams“ nurodyta nutraukti ilgalaikę sutartį su „Belaruskalij“ dėl trąšų gabenimo per Lietuvą.

Penktadienį VAAT priėmė nagrinėti Baltarusijos įmonės „Belaruskalij“ skundą, kuriame prašoma panaikinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės šių metų sausio 12 d. nutarimą ir Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos praėjusių metų gruodžio 21 d. išvadą.

Vasario 1 d. nutrūko „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) sutartis su Baltarusijos valstybine įmone „Belaruskalij“ dėl trąšų tranzito per Lietuvą, todėl šios įmonės produkcijos gabenimas per Lietuvą turėtų sustoti. Sutartis nutraukiama remiantis sausio viduryje priimtu Vyriausybės sprendimu.

Sprendime numatyta, kad tarp įmonių pasirašyta sutartis kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir nuo vasario 1 d. tranzitas turi būti sustabdytas.