„Prezidentui, kas pasiūlyta Vyriausybės, – per mažai. Nepakanka. Opozicija choru atitaria ir siūlo dar daugiau gerovės virš to, ką siūlo prezidentas, siūlydamas ir NPD didinimą, ir išmokas iš malūnsparnio barstyti. Tuoj turėsime ne tik kainų infliaciją, bet ir perkaitimą nuo gerovės siūlymų“, – ketvirtadienį socialiniame tinkle „Facebook“ rašė M. Lingė.

Konservatoriaus teigimu, prezidentas ir opozicija nesąžiningai ignoruoja prieš kelias savaites įsigaliojusius pajamų padidėjimus, kurie jau buvo įvykdyti, o svarbiausia dabar priimti sprendimus nesivaikant populizmo.

„Nesąžininga ignoruoti vos prieš kelias savaites įsigaliojusius pajamų padidėjimus, kurių bendra vertė – apie milijardą, bet prezidentas ir opozicija tai linkę ignoruoti. Dar ne visos išmokos spėjo pasiekti žmones, dar nepriimti sprendimai dėl naujai besikreipiančių kompensacijų šildymui, bet jau šaukiama, kad kažkur vėluojama ir kad kažkas jau seniai turėjo būti padaryta“, – aiškino Seimo narys.

„Buvo siūlymai anksčiau, yra dabar ir, jei reikės, bus ir ateityje. Girdime ir socialinius partnerius, nevyriausybininkus ir atskirai bus žiūrima į kiekvieno situaciją. Jei reikės, sprendimai bus išieškoti. Bet tą turime daryti atsakingai, o ne vaikydamiesi populizmo“, – pridūrė jis.

Parlamentaras prisiminė ir 2007 m. socialdemokratės Rasos Budbergytės pasakymą, kad PVM lengvatos yra blogas pasirinkimas, siekiant suvaldyti kilusius ekonominius iššūkius.

„Net nebežinai kuo tikėti – ar kai R. Budbergytė 2007 m. būdama valstybės kontrolierė sakė: „Lengvatinio PVM tarifo taikymas nėra efektyviausia priemonė prekių ir paslaugų kainoms mažinti, pasiūlai ir paklausai didinti. (...) Tiesioginę naudą, taikant lengvatinį PVM tarifą, gavo įmonės, parduodančios lengvatiniu tarifu apmokestinamas prekes ir paslaugas.“ Ar kai šiandien atstovaudama socialdemokratams siūlė tas lengvatas maisto produktams“, – samprotavo politikas.

Seimo narys prisiminė ne tik socialdemokratės pasisakymus 2007 m., bet ir tai, kaip G. Nausėda kartu su kitais ekonomistais 2008 m. pateikė tuomečiam premjerui Gediminui Kirkilui ekonomikos gaivinimo planą, kuriame, anot M. Lingės, siūlymų taškyti biudžetą nebuvo.

„Prezidentas prisiminė, kad tokią infliaciją turėjome tik prieš dešimtmetį. Patikslinau, kad tai buvo 2008 m., kada tuomečiam premjerui G. Kirkilui garsūs ekonomistai, tarp kurių buvo ir G. Nausėda, pateikė ekonomikos gaivinimo planą. Solidų, nukreiptą į struktūrines pertvarkas ir ilgalaikius sprendimus. Tuokart siūlymų taškyti biudžetą nebuvo, nors atsakomybė už valstybės politiką nespaudė pečių“, – pabrėžė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų narys.

ELTA primena, kad, ketvirtadienį Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje po susitikimo su Ministrų Kabineto nariais, Seimo frakcijų atstovais, Lietuvos banko, savivaldybių asociacijos vadovais, verslo asociacijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarus galimas infliacijos padarinių švelninimo priemones, G. Nausėda pateikė siūlymus, kaip sušvelninti infliaciją.
Prezidentas neatidėliojant siūlo didinti neapmokestinamą pajamų dydį. Taip pat jis siūlo išmokėti vienkartines 100 eurų dydžio išmokas labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (45)