Pirmas šią žinią pranešė portalas 15min.

M. Statulevičius teigė antradienį aptaręs galimybių pasą su Vyriausybės kanclere, Sveikatos apsaugos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų atstovais.

„Aptarėme pokyčius, kurie rytoj numatomi Vyriausybės priimti, Vyriausybės nutarimo pakeitimus, kurie aktualiausiai paliečia mūsų sektorių, prekybos centrus, prekybos tinklus – tai mums buvo pasakyta, kad galimybių paso galiojimas turėtų būti stabdomas nuo šio šeštadienio, tai yra, vasario 5 dienos“, – „Delfi“ komentavo M. Statulevičius.

Jo žiniomis, turėtų atsirasti papildomų ribojimų.

„Nežinau, kuriam laikui, bet bus įvedamas kvadratinių metrų vienam žmogui ribojimas – 15 kv. metrų žmogui: ne prekybos centro, bet parduotuvės, esančios jame mastu. Reikalavimų dėl privalomų respiratorių naudojimo nebuvo, nes ir mes identifikavome, kad nėra pakankamai rinkoje galimybės įsigyti tų respiratorių tokiam kiekiui užtikrinti. Privalomos kaukės, atstumai, dezinfekcija – visi tie higieniniai dalykai, kurie galiojo iki šiol, jie toliau galioja“, – vardijo asociacijos prezidentas.

„Tai mes tam tikra prasme grįžtame į tą būklę, kuri buvo iki galimybių paso galiojimo, iki vasaros pabaigos, kuomet prekyba buvo vyko būtent su atstumais – dabar bus ne 30, o 15 kv. metrų“, – pridūrė jis.

Mindaugas Statulevičius

Paklaustas, kaip vertina tokius siūlymus, M. Statulevičius sakė, jog akivaizdu, kad galimybių paso veiksmingumas išsemtas ir jis savo darbą atliko. Dabar metas akcentuoti atsakomybę, (savi)izoliaciją, aktyvų testavimą ir vakcinavimą.

„Jau ir patys medicinos ekspertai (...) pripažįsta, kad galimybių pasas turbūt jau savo darbą atliko. Tuo metu, kai ta banga nebuvo tokia aukšta, aštri, buvo galima valdyti, kontroliuoti, atsekti kontaktus ir panašiai. Dabar, kai vakcinacija yra plačiu masteliu prieinama, kai skaičių turime daug dėl omikron atmainos, bet ta atmaina nėra tokia mirtina arba tiek guldanti į reanimacines lovas žmonių, – tai turėtų, matyti, įsijungti kitos valdymo priemonės“, – kalbėjo jis.

M. Statulevičius patikino, kad prekybos sektoriuje toliau bus griežtai paisoma saugumo reikalavimų.

„Nėra, kad „pasileidžia plaukus“. Prekyboje atsakomybė bus didžiulė ir bus apsauga, kuri stebės, kad nebūtų žmonių būriavimosi, kad nebūtų viršijami skaičiai parduotuvėse tie, kurie bus nurodyti prie įėjimo. Tie visi reikalavimai bus išlaikomi. Saugumas yra aukščiausias prioritetas“, – tikino LNTPA prezidentas.

Pernai gegužę Vyriausybė patvirtino galimybių pasą asmenims, turintiems imunitetą ar neigiamą koronaviruso testo rezultatą. Šiuo metu jis suteikia galimybę lankytis didesniuose prekybos centruose, laisvalaikio, pramogų, maitinimo, paslaugų įstaigose, renginiuose.