„Vertiname labai gerai. Tikrai seniai subrendęs sprendimas. Prekyboje apskritai nelabai taikli priemonė buvo galimybių pasas. Kitose Europos Sąjungos valstybėse labai retai taikoma, maisto prekyboje taiko tik trys šalys: Lietuva, Latvija ir Kipras. Tai tokio sprendimo labai laukėme ir labai džiaugiamės“,– Eltai sakė R. Vainienė.

Pasak jos, su Vyriausybe šiuo metu diskutuojama dėl esminio ribojimo, kuris išliktų ir be galimybių paso – srautų valdymo prekybos vietose.

„Prekyboje yra labai aiškios priemonės – srauto ribojimas, kvadratiniai metrai vienam pirkėjui. Mūsų nuomone, tas skaičius galėtų būti 20 kv. m., tai būtų tikrai didžiausias reikalavimas Europos Sąjungoje“,– aiškino R. Vainienė.

A. Romanovskis: galimybių paso galiojimo terminas jau pasibaigęs

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) vadovas A. Romanovskis laikosi panašios pozicijos. Jo teigimu, ši priemonė buvo gerai veikianti savo laiku, tačiau jos terminas paprasčiausiai pasibaigė.

„Mes nuo pat pradžių sakėme, kad galimybių pasas yra labai gera priemonė, tačiau turi būti laikina. Akivaizdu, kad jos galiojimo terminas jau yra pasibaigęs. Labai sveikintinas ir išmintingas premjerės pasakymas, kad bus svarstoma dėl galimybių paso galiojimo pabaigos“, – mano A. Romanovskis.

Andrius Romanovskis
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

ELTA primena, kad premjerė penktadienį užsiminė, kad jau kitą savaitę Vyriausybėje ketinama priimti sprendimą dėl galimybių paso atsisakymo. Pasak jos, apie tai, kokie reikalavimai verslui galėtų pakeisti galimybių pasą, buvo diskutuojama pastarąsias kelias savaites.

„Vyriausybė planą sustabdyti galimybių pasą turi jau kelias savaites, tiesiog šias savaites buvo derinami operacijų vadovo sprendimai, taip pat diskutuojama su verslu, kur dabar yra taikomas galimybių pasas, kokie reikalavimai galėtų galimybių pasą pakeisti“, – penktadienį atsakydama į žurnalistų klausimus kalbėjo I. Šimonytė.

„Aš manau, kad Vyriausybės sprendimas dėl galimybių paso sustabdymo bus priimtas kitą trečiadienį“, – pridūrė ji.

Valdančiųjų pandemijos valdymo modelį ketvirtadienį sukritikavo prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovas akcentavo, kad pandemijos pobūdis keičiasi, todėl, pasak jo, reikia kuo skubiau keisti COVID-19 pandemijos valdymo strategiją.