Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis teigia, jog nacionalinė plėtros įstaiga neturėtų tapti valstybiniu banku, bet turėtų padėti įmonėms, kurios negali gauti paskolų kitur. Be to, valstybės finansinės priemonės turi skirtis nuo privačių.

„Mūsų pagrindinis lūkestis, kad jeigu valstybė ateina ir dalyvauja ir dar konsoliduos visas verslo finansavimo institucijas, tai kad valstybė neužsiiminėtų konkuravimu arba verslavimu su privačiais verslas, o užkaišiotų tas skyles ar trūkumus finansavimo, kada jo net negalima gauti“, – BNS po susitikimo su premjere penktadienį sakė A. Romanovskis.

„Dabar yra valstybės priemonės, kur skolinama visiems ir dar ir labai brangiai. Čia vienas prieštaravimas, nes jei valstybės priemonės buvo skirtos pirmiausiai nuo kovido nukentėjusiems, tai ir turi būti akcentuojama į tai. Jei yra valstybės pagalba, neturi ji įdėti komercinių ar dar aukštesnių palūkanų“, – kalbėjo jis.

A. Romanovskis su premjere taip pat aptarė verslo situaciją dėl Kinijos spaudimo. Pasak jo, valstybė turės sugalvoti finansinių instrumentų, kaip padėti verslui, kuris kasdien patiria nuostolių negalėdamas išmuitinti krovinių.

„Turime narių, kurie atstovauja logistikos bendrovėms, tai mūsų pagrindinis signalizavimas, kad dabar visos pastangos turi būti skirtos pagalbai toms įmonėms, jų nėra daug, dešimt įmonių, kurių prekės yra užstrigusios Kinijoje ir kurios kasdien patiria nuostolių, kad, pavyzdžiui, jų krovinys yra užstrigęs ir negali būti išmuitintas“, – teigė A. Romanovskis.

Anot jo, susitikime taip pat kalbėta apie brangstančius energijos išteklius. A Romanovskio teigimu, Lietuva turėtų išsikelti ambiciją tapti elektrą gaminančia iš atsinaujinančių šaltinių šalimi.

Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį sakė, kad nacionalinių plėtros įstaigų konsolidavimas užpildytų kai kurias spragas rinkoje ir būtų rimta paspirtis verslui šalia komercinių bankų.

Vyriausybė trečiadienį pasitarime turėjo svarstyti nutarimo projektą dėl nacionalinių plėtros įstaigų konsolidavimo, tačiau klausimas atidėtas savaitei.

Vyriausybė pernai planavo apsispręsti dėl nacionalinių plėtros įstaigų sujungimo į Nacionalinį plėtros fondą (NPF) – tuomet svarstyta apie „Invegos“, Viešųjų investicijų plėtros agentūros, Žemės ūkio paskolų garantijų fondo, Valstybės investicijų valdymo agentūros ir kitų įstaigų jungimą arba NPF steigimą vienos iš jų pagrindu.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją