Į jas pernai lapkritį įtrauktas reikalavimas, jog RRT komisijai turi pateikti informaciją ne tik apie aukciono dalyvių siūlomą įrangą, bet ir apie jos tiekėjų savininkus.

„Kad būtų surinkta informacija apie kontroliuojantį asmenį, čia yra problematiškas dalykas – nei RRT to negalėjo padaryti iki sausio 25-osios dienos, nei operatoriai, nes jau nebuvo laiko“, – penktadienį BNS teigė A. Čėsna.

„Reikia laiko susirinkti informaciją apie gamintojų tiekėjų kontroliuojančius asmenis, todėl dar davėme du mėnesius operatoriams, kad jie tą informaciją surinktų ir į aukcioną ateitų su ta informacija“, – pridūrė jis.

Seimas pernai pavasarį priėmė Elektroninių ryšių bei Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymų pataisas, kurios apribojo galimybę nepatikimiems gamintojams ir tiekėjams Lietuvoje dalyvauti diegiant 5G ryšį.

Taip siekiama pirmiausia neįsileisti Kinijos „Huawei“, kurios dalyvavimą kuriant 5G tinklą Lietuvos karinė žvalgyba yra įvardijusi kaip rizikos veiksnį dėl komunistinės Kinijos įstatymų, įpareigojančių bendroves dalytis informacija su valdžia.

Pasak A. Čėsnos, informacija apie pasikeitusias sąlygas likus mažiau nei savaitei iki paraiškų pateikimo buvo paskelbta dėl užtrukusių konsultacijų su potencialiais aukciono dalyviais.

„Laiko paprašė dalyviai. Mes prašėme informacijos (apie įrangos tiekėjus kontroliuojančius asmenis – BNS), o jie prašė laiko tai informacijai surinkti“, – sakė RRT atstovas.

A. Čėsna BNS patikino, kad jokių įtarimų dėl kurio nors operatoriaus galimo įrangos tiekėjo nėra kilę.

Mobiliojo ryšio operatorių paraiškų aukcionui buvo laukta iki sausio 25 dienos, tačiau dabar šis terminas atidėtas iki kovo 25 dienos.

Apie planus dalyvauti aukcione pernai spalį BNS patvirtino ir trys didžiausi šalies mobiliojo ryšio operatoriai – „Telia“, „Tele2“ ir „Bitė“.

Apie atidėtą aukcioną penktadienį pranešė portalas vz.lt.

RRT paskelbtame 5G ryšio aukcione bus siūlomi trys 20 metų trukmės radijo dažnių blokai: vienas 2x10 MHz pločio ir du po 2x5 MHz pločio iš 713–733 MHz ir 768–788 MHz radijo dažnių juostų. Pradinė kaina – 5 mln. eurų už 2x10 MHz pločio bloką ir 3 mln. eurų – už 2x5 MHz pločio bloką.

Naudojant šiuos dažnius Lietuvoje bus diegiami naujos kartos 5G mobiliojo ryšio tinklai ir teikiamos 5G elektroninių ryšių paslaugos.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)