Taip norima sumažinti Lietuvoje populiarėjančių elektroninių cigarečių pardavimus.

Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma BNS sakė manantis, kad pataisos bus priimtos didele balsų persvara, bet yra nebaigta diskusija dėl jų įsigaliojimo datos.

„Kiek verslui reikia duoti laiko, kad galėtų išsiparduoti prekių atsargas“, – sakė J. Razma.

Tačiau Seimas dar balsuos dėl Sveikatos reikalų komiteto narės ir Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės, Laisvės frakcijos atstovės Morganos Danielės siūlymo, užuot neleidus visų kvapų ir skonių, drausti tik konditerijos gaminių, saldainių, kramtomosios gumos ir gaiviųjų gėrimų kvapo ir skonio skysčius. esą juos labiausiai renkasi jaunimas.

M. Danielė aiškina, kad garinimas yra pagrindinė mažiau žalinga alternatyva rūkaliams. Pasak jos, kaitinamojo tabako, kitaip vadinamo IQOS, poveikis nėra taip gerai ištirtas.

Tuo metu „valstietis“ Aurelijus Veryga įsitikinęs, kad neturėtų būti skoniais gardinami sveikatai žalingi ir pavojingi dalykai. Anot jo, Pasaulio sveikatos organizacija garinimo priemonių nerekomenduoja rūkymo metimui.

Dabar į rinką neleidžiama tiekti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių su skysčiu, jeigu jame yra vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad jos yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai.

Taip pat negalima įvežti cigarečių ir jų pildyklių skysčių su kofeinu arba taurinu, taip pat kitais priedais ir stimuliuojamais junginiais, kurie siejami su energija ir gyvybingumu

Draudžiami ir skysčiuose esantys priedai, nudažantys išsiskiriančias medžiagas, arba kurie nesudeginti turi kancerogeninių, mutageninių ir toksiškai veikiančių reprodukciją, vadinamųjų KMR savybių.