Per mėnesį (lapkritį, palyginti su spaliu) eksportuotų prekių kainos padidėjo 1 proc., importuotų prekių – 1,1 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Iš eksportuotų prekių per mėnesį labiausiai – 64,3 proc. – pabrango elektra. Pagrindiniai chemikalai, trąšos ir azoto junginiai, pirminių formų plastikai ir sintetinis kaučiukas brango 6,7 proc., elektros varikliai, generatoriai, transformatoriai ir elektros skirstomoji bei valdymo įranga – 5,6 proc., bet bet atpigo papuošalai, juvelyriniai, bižuterijos ir panašūs gaminiai – 8,5 proc., padarinė mediena – 4,4, pesticidai ir kiti agrochemijos produktai – 4,1 proc.

Iš importuotų prekių daugiausia – 41,9 proc. – pabrango elektra. Gamtinės dujos brango 33,7 proc., švitinimo, elektromedicininė ir elektroterapinė įranga – 9,1 proc., bet atpigo žalia nafta – 19,6 proc., variklinių transporto priemonių kėbulai, priekabos ir puspriekabės –4,2, ryšio įranga – 3,4 proc.

Per metus iš euro zonos importuotų prekių kainos padidėjo 10,1 proc., ne iš euro zonos – 31,5 proc., per mėnesį – atitinkamai 1,7 ir 0,7 procento.