Valstybinės mokesčių inspekcijos ir „Sodros“ pranešimai, kad jau tuoj imsis griežtų priemonių prieš skolininkus, veikia ir kitus kreditorius rinkoje, – teigia bendrovės „Creditreform Lietuva“, kuriai priklauso CR.lt, direktorius Saulius Žilinskas, – negerus pokyčius stebime ir turto areštų srityje: registruotų turto apribojimų skaičius auga keturis mėnesius iš eilės. Lapkritį turime 508 įregistruotus areštus, kai 2020 m. tokių būta tik 470. Kai kuriuose sektoriuose lapkritį fiksuota daugiausiai areštų per visus šiuos metus: statyboje – 126, prekyboje – 99.“

Kaip nurodoma pranešime, bankrutuojančių įmonių skaičiai kol kas nekelia susirūpinimo, lapkritį tokiomis įmonėmis paskelbti 64 juridiniai asmenys, kai metų rekordas siekė 75. Tačiau bankrutuojančių įmonių statistika – stipriai vėluojantis problemų versle indikatorius, kuris paprastai ima aktyviau reaguoti po keliolikos mėnesių nuo areštų skaičiaus šoktelėjimo.

„Tikėtina, kad dėl vis dar besitęsiančios pandemijos ir dviejų alinančių karantinų, išsėmusių sukauptus rezervus, areštus patyrusių ir galiausiai bankrotais tapusių įmonių procentas gali būti didesnis nei iki pandemijos. Dėl šios priežasties kviečiame visus verslininkus, įdėmiau sekti savo partnerių būklę ir daugiau domėtis nemokumo proceso reglamentavimu, kuris pastaruoju metu gerokai keitėsi, kad nuostoliai, kuriuos galite patirti, būtų kuo mažesni“, – prognozuoja S. Žilinskas

Atlikus specialų tyrimą suskaičiuotas jautriau į kaistančią situaciją su skolomis reaguojantys teismų pranešimų apie nagrinėsimas įsiskolinimo ir nemokumo bylas kiekiai. Paskutinį mėnesį tokių pranešimų turėjome daugiausiai šiemet – 98. Rekordiškai daug naujų pranešimų fiksuota ir trijuose iš penkių apygardos teismų: Kauno (25, iki šiol daugiausiai – 12 – būta liepą), Klaipėdos (30, iki šiol daugiausiai buvo 13 spalį), Panevėžio (7, iki šiol daugiausiai buvo 6 vasarį).

„Deja, daug painiavos į rinkos būklės įvertinimą įneša ir nuo 2020 metų pradžios galiojantis naujas Juridinių asmenų nemokumo įstatymas su dar daugeliui neįprasta nemokumo sąvoka. Šio įstatymo pradinis tikslas – pagreitinti procesą ir daugiau atsakomybės perkelti įmonės vadovui, – UAB „Creditreform Lietuva“ direktorius, – pastebime, kad į mūsų jau kuris laikas rengiamus nemokumo vertinimo mokymus verslininkai ateina prastai įsivaizduodami galimas šio įstatymo nesilaikymo pasekmes sau ir vadovaujamai įmonei.“

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)