Ministerijos teigimu, tai sutaupytų 1,239 mln. eurų. Seimo jau priimtu įstatymu naujai informacinei sistemai numatyta 1,3 mln. eurų.

Siūlymą trečiadienį svarstys Vyriausybė, o Seimui bus siūloma pataisas svarstyti skubos tvarka.

Ministerija BNS komentavo, kad norima nekurti naujos Skaidriai dirbančio asmens tapatybės identifikavimo sistemos ir nerinkti papildomų duomenų iš rangovų ar statybininkų, kaip buvo planuota ankstesnėje įstatymo redakcijoje, o naudotis „Sodros“ informacine sistema.

„Tiek kontrolės institucijos, tiek rangovas ir statytojas (užsakovas) nesudėtingai galės patikrinti, ar statybos darbus atliekantys asmenys dirba legaliai pasinaudodami „Sodros“ specialistų sukurtomis tam mobiliosiomis programėlėmis“, – rašoma aiškinamajame rašte.

Numatomos prisitaikymo išlaidos verslui siektų apie pusę milijono eurų. Be to, 50 tūkst. eurų iš ekonomikos gaivinimui skirtų lėšų būtų skirta „Sodros“ sistemai tobulinti, QR kodui ir mobilioms programėlėms sukurti, o dar 11 tūkst. eurų – Mokesčių mokėtojų registro pritaikymui.

Jau priimti Statybos įstatymo pakeitimai nustato, kad statybvietėje nuo 2022 metų sausio 1 dienos galės dirbti tik asmenys, turintys statybininko tapatybės identifikavimo kodą.

Ministerijos teigimu, statybų sektorius išlieka vienas rizikingiausių, kur yra didelis neapskaitytos ekonomikos mastas. Valstybinės mokesčių inspekcijos vertinimu, jame per metus neapskaitoma 500-700 mln. eurų.