Rugsėjo pabaigoje tiek lėšų buvo investuota į valstybės vertybinius popierius ir įvairius verslus.

„Iš 875 mln. eurų investicijų Lietuvoje Vyriausybės obligacijoms tenka daugiau kaip 164 mln. eurų, visos kitos lėšos – daugiau kaip 700 mln. eurų – nukreiptos į verslus ir padeda jiems augti, stiprinti konkurencingumą bei pozicijas rinkoje“, – pranešime sako asociacijos vadovas Tadas Gudaitis.

Asociacijos teigimu, atskirų pensijų fondų valdymo įmonių investicijos Lietuvoje varijuoja nuo 5 proc. iki 15 procentų.

Konservatyviausiuose turto išsaugojimo ir 61-67 metų amžiaus grupės turtą valdančiuose fonduose rugsėjo pabaigoje buvo sukaupta apie 340,5 mln. eurų turto. Tuo metu link pensinio amžiaus artėjanti fondų dalyvių grupė yra viena didžiausių: – 1,005 mlrd. eurų.

LIPFA duomenimis, šiemet sausį-rugsėjį šių fondų turto vidutinė svertinė grąža buvo 13,1 proc., vien trečiąjį ketvirtį – 1,4 proc.

Antros pakopos pensijų sistemoje dalyvauja 1,37 mln. – daugiau kaip 80 proc. Lietuvos dirbančiųjų.

Rugsėjo 30 dieną penkios bendrovės – „Aviva Lietuva“, „INVL Asset Management“, „Luminor investicijų valdymas“, „SEB investicijų valdymas“ ir „Swedbank investicijų valdymas“ – valdė apie 5,37 mlrd. eurų vertės turto.

Trečios pensijų pakopos fondus valdo „INVL Asset Management“, „Luminor investicijų valdymas“, „SEB investicijų valdymas“ ir „Swedbank investicijų valdymas“.