„Įmonės realiai pačios skolinsis pinigus ir organizuos pagal VERT nustatytą metodiką atidėjimus gyventojams, kad tas pikas, nes dabar energetikos kainos yra nežmoniškai pakilusios, būtų sumažintas, nustumtas ir išdėliotas per tam tikrą laikotarpį“, – trečiadienį žurnalistams sakė Dainius Kreivys.

„Savo ruožtu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija padidins paramą socialiai remtiniems žmonėms“, – pridūrė jis.

Gamtines dujas buitiniams vartotojams tiekia „Ignitis grupės“ įmonė „Ignitis“, ji taip pat yra visuomeninis elektros tiekėjas gyventojams.

D. Kreivio teigimu, šiuo atveju taip pat nėra kalbama ir apie galimą Europos Sąjungos finansinę paramą.

„Šiai dienai yra svarstoma, koks turėtų būti Europos Sąjungos atsakas. Paramos klausimų nėra, bet yra klausimai apie taršos leidimų didesnę emisiją, kurie sumažintų energetikos išteklių kainą ir panašūs klausimai. Konkrečių sprendimų nėra, bet tikiuosi, kad per artimiausią mėnesį pradės formuotis kažkokia pozicija“, – sakė D. Kreivys.

Energetikos ministerija yra parengusi įstatymų pataisas, kurios reglamentuos elektros bei dujų kainų buitiniams vartotojams augimo išdėstymą per penkerius metus. Pataisomis taip pat siūloma antrai vartotojų grupei pusmečiui pratęsti nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimą.

Ministerija nurodo, kad priėmus pakeitimus ir išdėsčius mokėjimus per penkerius metus, galutinės reguliuojamos elektros kainos augimas vartotojams, kurie iki šiol nėra pasirinkę nepriklausomo tiekėjo, nuo kitų metų siektų iki 21 procento. Dujų kaina virykles turintiems žmonėms nuo sausio kiltų iki 20 proc. (vietoj dabar prognozuojamų 51 proc.), dujomis šildantiems namus – iki 30 proc. (vietoj 83 proc.).

Vyriausybė teikiamas pataisas trečiadienį planuoja aptarti neformaliame pasitarime, o galutinai dėl jų apsispręsti kitą savaitę. Vyriausybei pritarus, įstatymų pataisas skubos tvarka bus siūloma svarstyti Seimui.