Tokio masto darbus ir rekordinę sumą jiems atlikti bendrovė planuoja skirti pirmą kartą, tačiau įmonės generalinis direktorius Marius Švaikauskas teigia, jog imtis drastiškų sprendimų buvo būtina, nes be jų vandens kokybės klausimą Naujamiestyje būtų sudėtinga išspręsti iš esmės.

Vasaros pabaigoje pradėjus neatidėliotinus senos ir nepatikimos vandentiekio atkarpos Naujamiestyje remonto darbus, nebuvo galima numatyti, kad tiek dėmesio prireiks vamzdžių plovimui, pažymima bendrovės pranešime. Tik pradėjus remontuoti atskiras vamzdynų atkarpas paaiškėjo, kad dalis vamzdžių stipriai apsinešę mangano bei geležies apnašomis, kurios ir sąlygoja dažnesnius vandens savybių pakitimus – drumstumą, spalvą ir laikiną kokybės suprastėjimą.

„Įvertinę realią vandentiekio tinklo būklę Naujamiestyje supratome, kad turime tik dvi išeitis: visus kelių dešimčių metų senumo vamzdynus pakeisti naujais arba kiekvieną jų metrą išplauti. Tokio pobūdžio ir masto darbams – dėl jų apimties ir sudėtingumo, bendrovė ryžtasi atlikti pirmą kartą savo gyvavimo istorijoje. Tačiau taip tikimės prie šios problemos nebegrįžti bent dešimt metų“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius M. Švaikauskas.

Pradėtas vamzdynų plovimas jau iš esmės pagerino situaciją Naujamiestyje, čia vandens kokybė sparčiai gerėja. Pastarosiomis dienomis bendrovė sulaukia jau tik pavienių klientų pranešimų dėl vis dar netenkinančios vandens kokybės kai kuriose Naujamiesčio atkarpose. Vis dėlto bendrovės tikslas, kad nepriekaištingos kokybės vanduo pasiektų kiekvieną butą, gyvenamąjį namą ar verslo subjektą. Todėl „Vilniaus vandenys“ parengė planą, kaip Naujamiesčio rajone etapas po etapo išplaus seniausius ir labiausiai nuosėdomis apsinešusius magistralinius, skirstomuosius ir gatvių vandentiekio tinklus.

„Vilniaus vandenys“ ketina išplauti maždaug 40 iš bemaž 200 kilometrų Naujamiestyje eksploatuojamų, problematiškiausių vandentiekio vamzdynų. Papildomai šiems darbams bendrovė planuoja skirti maždaug 300 tūkst. eurų.

Plaunat vandentiekio tinklus Naujamiesčio rajone, galimi didesni ar mažesni laikini vandens tiekimo sutrikimai ar juntamas laikinas vandens kokybės suprastėjimas.

Atsižvelgiant į situaciją bei poreikį, bendrovė pasiruošusi pasirūpinti geriamo vandens pristatymu vartotojams vandenvežėmis ar specialioje taroje. Vykstant plovimo darbams bendrovės specialistai rekomenduoja nesinaudoti ir buitine technika – indaplovėmis, skalbyklėmis ir kt.

Taip pat „Vilniaus vandenys“ primena vartotojams, kad dėl suprastėjusios vandens kokybės sugedus jų buitinei technikai, santechnikos įrangai ar pan., apie tai reikia pranešti vandens tiekėjui. Bendrovė kartu su draudikais įvertins kiekvieną pretenziją individualiai ir informuos dėl galimo žalos atlyginimo.

ELTA (ELTA)

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)