Vilniaus apygardos teismas rugsėjo 9 dieną priėmė preliminarią, bet neskundžiamą nutartį, kuria visiškai patenkino kariškių ieškinį.

„Byloje yra pakankamai įrodymų, patvirtinančių, jog atsakovė („Energolit LT“– BNS) netinkamai vykdė savo sutartines pareigas nustatytu terminu pristatyti tinkamos kokybės prekes, todėl ieškovė (Gynybos resursų agentūra – BNS), pagrįstai paskaičiavo 0,1 proc. dydžio iš anksto sutartus minimalius nuostolius“, – rašoma teismo nutartyje.

Gynybos resursų agentūra pernai gruodį susitarė su „Energolit LT“, kad pastaroji iki šių metų kovo kariškiams pristatys penkis 361,8 tūkst. eurų vertės konteinerinius šaldytuvus.

Tačiau ji pavėlavo 78 dienas, be to, paaiškėjo, kad šaldytuvai neatitiko reikalavimų. Gegužės pabaigoje „Energolit LT“ pristatė tinkamus šaldytuvus, tačiau užsakovė pareikalavo sumokėti delspinigius.

„Energolit LT“ teisme aiškino, kad įvykdyti užsakymą vėlavo dėl COVID-19 pandemijos sąlygotos uostų perkrovos ir vietų laivuose trūkumo, tačiau teismui negalėjo pateikti tai pagrindžiančių įrodymų.

Jei per 20 dienų „Energolit LT“ teismui nepateiks motyvuotų prieštaravimų, sprendimas įsiteisės ir agentūrai bus išduotas vykdomasis raštas.