„Į šiandien „Epso-G" paskelbtą rinkos konsultaciją iki penktadienio popietės atsiliepė 20 bendrovių“, – BNS teigė „Epso-G“ komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis.

Anot jo, dar maždaug 30 įmonių kreipėsi į „Epso-G“ iki rinkos konsultacijos pradžios.

Rinkos dalyviai savo pastabas turi pateikti iki rugsėjo 13 dienos darbo dienos pabaigos.

Be to, įmonė penktadienį paskelbė ir technines maždaug 120 mln. eurų vertės konkurso specifikacijas.

Pasak įmonės, būsimas sutartis su potencialiais rangovais svarstys vyriausybinė projekto priežiūros komisija, o gavus jos sutikimą, bus pasirašomos sutartys su konkursą laimėjusiomis įmonėmis.

„Epso-G“ teigimu, maždaug 400 km ilgio tvoros ir pjaunančios vielos (koncertinos) piramidės Druskininkų, A. Barausko ir Adutiškio pasienio užkardose (Druskininkų, Varėnos ir Švenčionių savivaldybėse) projektavimo ir įrengimo rangos konkursą planuojama paskelbti rugsėjo-spalio mėnesiais, rašoma centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbtose specifikacijose.

Darbus tikimasi pradėti šių metų pabaigoje, o baigti iki kitų metų rugpjūčio.

„Epso-G“ artimiausiu metu pasirašys maždaug 30 mln. eurų vertės sutartį dėl pirmojo tvoros etapo statybų – jos bus pavestos grupės valdomai pramonės statinių, elektros pastočių, linijų bei specialiųjų elektros įrenginių statybos įmonei „Tetas“.

Pagal sutartį „Tetas“ statys barjerą svarbiausiame 100 kilometrų ruože. Darbai prasidės jau rugsėjo antroje pusėje.

Šiuo metu pasienyje su Baltarusija jau atliekami pjaunamos vielos koncertinos tiesimo darbai suderinti su tvoros įrengimu, kad bendras fizinis barjeras atitiktų visus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) techninius reikalavimus.

Rugpjūtį Vyriausybė nusprendė, kad projekto vykdytoja bus Energetikos ministerijos valdoma „Epso-G“, turinti išteklių tokiam projektui ir gebanti suvaldyti tokio projekto rizikas.

508 kilometrų ilgio tvorai pasienyje su Baltarusija statyti Vyriausybė yra numačiusi skirti iki 152 mln. eurų.