Kai atvykstame pas merginas, jos trumpai aprodo parduotuvę ir sakosi, kad idėja ją atidaryti kilusi nugirdus pažįstamų kalbas.

„Būdavo, kad draugės, kurių vyrai kariškiai, sakydavo, kad čia, Jonavoje, negalima įsigyti vieno ar kito jiems reikalingo daikto, todėl reikia vykti į Kauną.

O mes ir pačios mėgstame aktyviai leisti laiką gamtoje. Tai prie ežero keliaujame, tai su vandenlentėmis plaukiojame, stovyklaujame“, – sako Lina.

„Mes pradėjome suprasti, kad čia trūksta ne tik tam tikrų prekių kariškiams, bet ir iš viso tu nelabai gali ką nusipirkti turizmui“, – priduria Gabija.

Taip, kaip sako, visai atsitiktinai vieną vakarą sėdėdamos merginos nusprendė atidaryti savo parduotuvėlę, kurioje prekiaus būtent tokiomis prekėmis.

Ir išties, šiandien čia galima rasti visko. Tik įėjus dėmesį pirmiausia patraukia iškabintos kariškių uniformos, prie įėjimo pastatytos parodomosios palapinės ir miegmaišiai. Vitrinose sudėti ir specialūs peiliai, kitame kampe – avalynė, žygio batai.

Lina pasakoja, kad pati prieš pradedant savo verslą, Jonavoje dirbo samdomą darbą, tačiau aiškina, kad jokiu būdu į jį grįžti nenorinti.

„Vieni gali dirbti nu 8 iki 17 val., kiti – ne. Būtų liūdną, jei reikėtų grįžti atgal“, – nedaugžodžiauja ji.

Merginos įmonę MB „Target" atidarė 2019 m. kovo 12 dieną, visai kelios dienos prieš pat pirmąjį karantiną, o pačią parduotuvę – liepą.

„Dirbome, paskui vėl užsidarėme“, – sako Lina ir pripažįsta, kad laikas nebuvęs lengvas, tačiau jas gelbėjo atidaryta internetinė parduotuvė.

„Buvo puiki proga ją atsidaryti, bet labiausiai mums pasiteisino tai, kad mes turėjome ir turime atskirą įėjimą iš lauko ir darėme prekių atsiėmimo punktą, nors ir dirbome „į minusą“, – prisipažįsta jos.

Šiandien merginos darbus pasidalija. Įprastai parduotuvėje klientus priima pati Lina, tačiau jei kartais ji negali, pavaduoti jos atvyksta Gabija.

„Mūsų klientų amžiaus vidurkis turbūt yra apie 40 metų, nors dabar ateina ir nemažai jaunimo, kurie eina į žygius, stovyklauja“, – sako Lina.

Visgi prekybos aukso dienos, kaip juokauja abi, joms būna skautų ir šaulių stovyklos bei šauktinių atvykimas.

„Jie turi savo sąrašus, žino, ko jiems reikia. Paskambina, pasiklausia ir atvyksta įsigyti“, – sako Gabija.

Kai lankėmės, abi aiškino, kad mes kaip tik svečiuojamės pačiame kraustynių įkarštyje, mat nuo rugsėjo 1-osios parduotuvė Jonavoje persikelia į naujas patalpas.

„Mažiname išlaidas“, – atvirai sako Lina, tačiau prasitaria apie planuojamą plėsti prekių asortimentą.

„Norime prekiauti motociklistų apranga“, – patikslina Gabija. Pasak jos, žiema bus skirta iki galo susižiūrėti prekių poreikį, o ateinantį pavasarį jau turėtų būti galima įsigyti ir prekių.