Anksčiau „Investuok Lietuvoje“ vadovavo Mantas Katinas, tačiau jis pareigas paliko balandžio 4 dfieną, nuo tada agentūra vadovo neturėjo. Pirmasis apie naują vadovą pranešė portalas vz.lt.

E. Čivilis laimėjo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skelbtą atranką.

„Esu dirbęs Ekonomikos ir inovacijų viceministru, kur turėjau labai gerą patirtį dirbant su „Investuok Lietuvoje“. Jau tuo metu mes plėtojome keletą produktų, tokių kaip duomenų centrų investuotojų pritraukimas, taip pat pažangių procesų automatizavimo sistemomis, daug kalbėjome apie dirbtinio intelekto plėtrą Lietuvoje. Iš to man labai ir ta organizacija patiko, ir ten dirbantys žmonės. Tai pagrindinis variklis, kodėl čia pasukau“, – sako E. Čivilis.

Jis vertino, kad organizacijoje labai didelį įdirbį padarė ir tvirtus pamatus pastatė ankstesnis vadovas M. Katinas, todėl dabar reikės įgyvendinti paliktą strategiją.

„Užtikrinsiu tęstinumą. Galbūt naujų dalykų pridėsime, bet tikrai išlaikysime tą kryptį, kurią „Investuok Lietuva“ sėkmingai vykdė, – kalbėjo būsimasis vadovas.

Elijus Čivilis
Foto: Asmeninins albumas

Naujojo vadovo kadencija prasidės rugsėjo 13 dieną.

„Konkursą laimėjo stipriausias kandidatas, kurio pateikta vizija ir darbinė patirtis geriausiai atitiko Ekonomikos ir inovacijų ministerijos lūkesčius. Tikimės, kad su naujo vadovo atėjimu „Investuok Lietuvoje“ ir toliau demonstruos puikius rezultatus. Tai yra labai svarbu visai Lietuvai“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ji viliasi, kad būsimas vadovas iš naujo mobilizuos agentūros, kuri kelis mėnesius neturėjo nuolatinio vadovo, komandą.

„Pagrindinis agentūros veiklos tikslas yra labai aiškus. Lietuvai reikia kuo daugiau užsienio investicijų, kad mes sukurtume gerai apmokamų ir įdomių darbo vietų mūsų talentams, žmonėms, kurie žvalgosi darbo užsienyje arba svarsto ten likti po studijų. Norime pritraukti kuo daugiau inovatyvių įmonių, kurios kurtų didelę ekonominę vertę, bendradarbiautų su mokslininkais, kad šalis išlaikytų teigiamą, kaip užsienio investicijoms patrauklios valstybės įvaizdį. Didžiausias iššūkis agentūrai, kaip ir daugumai, bus pandemija ir dėl to besikeičiantys investuotojų sprendimai. Norėčiau, kad mes pasinaudotume šia situacija ir iš to išloštume, būtume lankstūs ir veržlūs“, – sako A. Armonaitė.

Aušrinė Armonaitė

Ir pernai, ir šiemet agentūroje nustatytas vadovo atlyginimas siekia 3828 eurus per mėnesį prieš mokesčius, arba apie 2,3 tūkst. eurų į rankas. Ministerija paaiškino, kad naujajam vadovui atlygį leis padidinti vasarą Vyriausybėje patvirtinta nauja atlygio nustatymo tvarka.

„Anksčiau buvo daug diskusijų, kad tokias atsakingas pareigas einančių vadovų atlyginimai yra per maži, jie neatitinka situacijos rinkoje, nes privačios įmonės profesionaliems vadybininkams pasiūlo didesnes algas ir juos persivilioja iš mūsų. Ir aš su tuo sutinku. Jei norime, kad valstybei dirbtų geriausi žmonės, mes jiems turime pasiūlyti atitinkamą atlygį. Šią vasarą Vyriausybė atnaujino valstybės viešųjų įstaigų vadovų atlygio nustatymo tvarką. Todėl naujasis vadovas tikrai turėtų gauti dabartines tendencijas darbo rinkoje atitinkantį atlyginimą“, – vertina ministrė.

M. Katinas „Investuok Lietuvoje“ vadovavo šešerius metus, per tą laikotarpį į šalį buvo pritrauktas rekordinis užsienio investicinių kiekis. Iš viso pritraukti 225 projektai, kai kuriuos jų vykdo visame pasaulyje žinomos įmonės: „AmerisourceBergen“, „Dana Incorporated“, ,„McKesson“ „Epam Systems”. Šiuo laikotarpiu įgyvendinti ir didžiausi gamybiniai projektai Lietuvoje, prie kurių prisidėjo pasaulinio masto kompanijos „Continental“ ir „Hella“, anksčiau rašė BNS.

Palikęs agentūrą, M. Katinas vadovauja Baltarusijos žaidimų kūrėjos „Wargaming“ studijai. Ši bendrovė garsi „World of Tanks“ ir kitais kariniais žaidimais.