Klaipėdos apylinkės prokuratūrai įteikus pranešimus apie ikiteisminio tyrimo užbaigimą, „Grigeo Klaipėda“ teigia, kad tai leis greičiau išsklaidyti visas abejones, nustatyti žalos gamtai faktą ir dydį bei atstatyti gamtai padarytą poveikį, rašoma pranešime spaudai.

„Iškart po incidento prisiėmėme atsakomybę, atlikome vidinius tyrimus, nuolat bendradarbiaujame su mokslininkais, valstybės institucijomis, esame pateikę savo pasiūlymus, kaip galėtų būti atkurta aplinka“, – sakė įmonės generalinis direktorius Tomas Eikinas.

Pasak pranešimo, įmonės iniciatyva atliktas vidaus tyrimas patvirtino, kad dalis jos biologiškai neišvalytų nuotekų neteisėtai pateko į „Klaipėdos vandens“ nuotekų sistemą, o iš jos – į Kuršių marias, tuo metu tarptautiniai ekspertai nustatė, kad nebuvo padarytas itin didelis neigiamas poveikis Kuršių marių vandens ekologinei ir cheminei būklei.

Pasak T. Eikino, nepaisant to, „Grigeo Klaipėda“ pasirengusi įgyvendinti aplinkos atkūrimo priemones ir atlyginti visą patvirtintą žalą gamtai. Viena jų – nendrių pjovimas Kuršių marių pakrantėse.

Projektas būtų įgyvendinamas kartu su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.

Tuo metu aplinkos ministras Simonas Gentvilas liepos pabaigoje pareiškė, kad „Grigeo Klaipėda“ yra praradusi pasitikėjimą, meluoja, jog pati pastebėjo paskutinę avariją liepos mėnesį, kai dėl gedimo jos nuotekos vėl išsiliejo į Kuršių marias.

Ministras portalui 15min.lt kritikavo ir įmonės suplanuotas 3,5 mln. eurų investicijas į aplinkosaugą. Anot jo, jos turėjo būti padarytos dar įsigijus įmonę, prieš dešimtmetį.

Dėl „Grigeo Klaipėda“ taršos S. Gentvilas žadėjo kalbėtis su jos produkciją perkančia Švedijos „Ikea“, o rudenį teigė kviesiantis Europos Komisijos (EK) ekspertus, kurie įvertintų įmonės būklę.

Antradienį pranešta, kad Klaipėdos prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl „Grigeo Klaipėdos“ – pasak jų, įmonės daug metų į Kuršių marias leistos nuotekos normatyvus viršijo daugiau kaip šimtą kartų.

Įtarimai dėl aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų, dokumentų klastojimo ir disponavimo jais bei piktnaudžiavimo pateikti bendrovei ir 14-ai fizinių asmenų – esamiems ir buvusiems įmonės darbuotojams.

Tarp galimų įtariamųjų anksčiau minėtas pagrindinis „Grigeo“ grupės akcininkas Gintautas Pangonis bei „Grigeo Klaipėdos“ vadovas T. Eikinas.

Aplinkos apsaugos departamentas yra pateikęs daugiau nei 48 mln. eurų civilinį ieškinį dėl „Grigeo Klaipėdos“ aplinkai padarytos turtinės žalos atlyginimo. Ieškinys bus perduotas teismui ir nagrinėjamas kartu su baudžiamąja byla.