"Marijampolės pieno konservai" oficialiai kreipėsi į Lietuvos žemės ūkio ir Užsienio reikalų ministerijas, Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą bei Lietuvos ambasadą Graikijoje, trečiadienį rašo dienraštis "Verslo žinios".

97,3 tūkst. skardinių pieno su "Milkin" prekės ženklu Graikijos kariuomenėje išimamos iš davinių nustačius, kad skardinėse prie vidinių sienelių susiformavo riebalų sluoksnis.

"Pieno skardines pagal ES reikalavimus reikia kartą per du mėnesius apversti. Jei jie to nepadarė, natūralu, jog susidarė riebalų sluoksnis. Skardinę apvertus riebalai ištirps. Galbūt jie tam rengėsi ir gaminio specialiai nejudino", - teigė "Marijampolės pieno konservų" generalinis direktorius Vydas Damalakas.

"Marijampolės pieno konservų" valdybos pirmininkas Raimondas Karpavičius neatmetė galimybės, kad konkurentai galėjo imtis ir tokių priemonių, mėgindami lietuvius išstumti iš rinkos.

"Didžiausias nuostolis - sugadintas bendrovės vardas. Mūsų technologijos naujos ir nematau, kur konkurentai galėtų būti už mus pranašesni", - teigė R.Karpavičius.

"Marijampolės pieno konservai" yra vienintelė Lietuvoje pieno konservų gamykla. Bendrovės apyvarta pernai, negalutiniais duomenimis, buvo 203,138 mln. litų - 38,1 proc. didesnė nei užpernai, kai produkcijos parduota už 147,063 mln. litų.

Įmonės pajamos iš eksporto pernai išaugo 21 proc. iki 138,73 mln. litų.

Bankrutavusią Marijampolės bendrovę varžytinėse už 16,23 mln. litų 2001 metais įsigijo bendra Lietuvos, Rusijos ir Lichtenšteino įmonė "Eksimeta", kurios akcininkai yra Klaipėdos bendrovė "Karpis", viena Šveicarijos įmonė ir Rusijos Magnitogorsko metalurgijos kombinatas.