Kaip rašo BBC, bendrovė „Bakedin“, įsikūrusi Beizinstoke, Hampšyre, gamina rinkinius kepimui namuose ir mišinius pyragams. Pardavimai ypatingai išaugo pandemijos metu dėl „Covid“ karantino paskatintos kepimo manijos.

Joe savo 40-čiai darbuotojų keturių dienų savaitę pasiūlė dar 2013 m., kai įkūrė bendrovę. Tuo metu jis dirbo kompiuterių milžinėje „IBM“, o naujajai įmonei vadovaudavo savaitgaliais.

„Dirbdamas „IBM“ susitrumpinau valandas iki keturių dienų savaitės, – pasakoja jis. – Taigi turėjau laisvus penktadienius ir galėjau vystyti „Bakedin“, kuris tuo metu man buvo labiau kaip hobis.“

„Tai buvo mano verslas, todėl galėjau daryti, kas patiko, taigi pasinaudojau proga išmėginti keturių dienų savaitę. Mūsų įprasta darbo savaitė tęsiasi nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, o tada visi gauna tris laisvas dienas.“

Kadangi penktadieniais verslo visiškai apleisti neišeina, pavyzdžiui, reikia atsakyti į klientų užklausas, kai kurie „Bakedin“ biuro darbuotojai savanoriškai dirba penktadieniais ir trečiai išeiginei renkasi kitą savaitės dieną.

„Bakedin“ darbuotojai tas keturias darbo dienas dirba po devynias su puse valandos. Joe sako, kad tokiu būdu jie nuveikia daugiau, nei sėdėdami darbe penkias dienas per savaitę.

„Dirbdami kartu pastebime, kad esame produktyvesni. Tokiu būdu nuveikiame daugiau, nes tiek nepavargstame, o atėjus penktadieniui nesijaučiame išsunkti.“

Yra ir kitų argumentų, kodėl darbuotojams verta pasiūlyti keturių dienų savaitę. „Bakedin“ dirba maisto pramonėje, kurioje darbuotojų kaita labai didelė. Tai reiškia, kad įmonėse dažnai trūksta personalo, o vadovams tenka praleisti daug laiko naujų darbuotojų paieškai ir interviu.

„Kasmet apie 30 proc. maisto pramonės darbuotojų palieka darbą, – sako Joe. – Tačiau „Bakedin“ darbuotojų kaitos rodiklis nesiekia 5 proc. Akivaizdu, kad keturių dienų savaitė yra puikus būdas išsaugoti darbuotojus ir užsitikrinti jų lojalumą.“

BBC rašo, kad daug kompanijų ir valstybių pastaruoju metu pradėjo eksperimentuoti su keturių dienų savaite, nes tai sumažina darbuotojų „perdegimo“ riziką ir pagerina darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą. „Unilever“ šią schemą išbando savo biuruose ir gamyklose Naujojoje Zelandijoje, o Islandijos nacionalinė vyriausybė ir Reikjaviko miesto taryba dirbti keturias dienas per savaitę pasiūlė 2500 viešojo sektoriaus darbuotojų.

Joe Munnsas teigia, kad pagrindinis argumentas startuoliams dirbti keturių dienų savaitę yra tai, kad šitaip lengviau pritraukti potencialius darbuotojus.

„Kai pradedate verslą ir dar negalite mokėti didelių atlyginimų, kaip tai daro didesnės kompanijos, jūs turite kitą galimybę – diktuoti darbo laiką.“

„Svarbiausias aspektas – galėjimas naujiems darbuotojams pasiūlyti kažką unikalaus ir įdomaus. Subūrus komandą, trumpesnė savaitė bus tai, kas darbuotojams atrodys tikrai vertinga, nors ir nesusiję su pinigais.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (42)