Vien birželio mėnesį grupė gavo 122,6 mln. eurų pajamų – 27,2 proc. daugiau nei pernai birželį, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą preliminarius rezultatus pranešė „Ignitis grupė“.

Koreguota EBITDA sausio-birželio mėnesiais siekė 168,2 mln. eurų ir buvo 30,4 proc. didesnė nei tuo pat metu pernai. Vien birželį EBITDA buvo 23,6 mln. eurų – 72,3 proc. daugiau nei 2020-ųjų birželį.

Grupės teigimu, pajamų augimą lėmė didesni Elektrėnų komplekso kombinuoto ciklo bloke pagamintos elektros kiekiai, kuriuos lėmė palankios rinkos sąlygos. Taip pat gauta daugiau pajamų iš elektros ir gamtinių dujų pardavimų verslo klientams bei didesnių paskirstytų kiekių.

„Abi šios priežastys daugiausia susijusios su didesniu suvartotos energijos kiekiu, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2020 metais, kurį iš dalies lėmė šaltesni orai 2021 metų pirmąjį ketvirtį“, – teigiama „Ignitis grupės“ pranešime.

Bendrovės teigimu, pajamų augimą taip pat lėmė ir Kauno bei Vilniaus kogeneracinių jėgainių veiklos pradžia atitinkamai 2020 metų rugpjūtį ir šių metų kovą.

Šiuo metu 73,08 proc. „Ignitis grupės“ akcijų valdo Finansų ministerija, o 26,92 proc. – smulkieji investuotojai.

„Ignitis grupės“ akcijos kotiruojamos biržos Oficialiajame prekybos sąraše.