I. Segalovičienė be kita ko įsitikinusi, kad nušalinti nuo darbo būtų galima ne visus nesiskiepijančius žmones, o tik kai kurių profesijų atstovus.

„Šis siūlymas yra kol kas labai toks dar neaiškus, jis turėtų būti teisiškai susietas su tam tikromis profesijomis. Tikrai labai svarbus klausimas, apie kokias profesijas kalbame. Bet turbūt esmė yra ne tame. Esmė tame, kad labai sudėtinga yra kalbėti ir galbūt ne laikas yra kalbėti apie tokią priemonę, kol nesame išnaudoję visų motyvacinių priemonių jų efektyviausiu būdu“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė I. Segalovičienė.

Prezidento patarėja pritaria Sveikatos ekspertų tarybos siūlymams dėl papildomų paskatų gydytojams, jų didesnis įtraukimas į skiepijimo procesą.

„Labai svarbu yra paskatos ir susitarimai su gydytojais specialistais: kardiologais, neurologais, kurie yra didelis autoritetas mūsų gyventojams, ypatingai tiems, kurie yra rizikos grupėse arba susiduria su ligomis. Ši priemonė būtų efektyvi“, – teigė ji.

Dar viena neišnaudota motyvacine priemone I. Segalovičienė vadina galimybę pasiskiepyti poliklinikoje.

„Pacientas pasikalbėjo su savo gydytoju ir tuoj pat nuėjo į skiepų kabinetą ir pasiskiepijo. Šiandien dar ne visos poliklinikos turi skiepus ir tas galimybes. Taip, tam tikri logistiniai sprendimai būtų tam tikras iššūkis, bet šalčio reikalavimai jau leidžia tokį modelį įgyvendinti“, – įsitikinusi prezidento patarėja.

„(..) kai buvo įvestas būtinasis periodinis testavimasis, labai stipriai padidėjo žmonių, kurie nori vakcinuotis, skaičius, ir panašu, kad šita priemonė galėtų būti dar aktyviau įjungta ir duoti didesnį efektą“, – pridūrė I. Segalovičienė.

Pasak jos, naujos vakcinacijos paskatos turėtų būti orientuotos visų pirmą į jaunus žmones ir tautines mažumas, kurie skiepijasi vangiausiai.

Taip ji komentavo premjerės Ingridos Šimonytės pareiškimą, kad sąmoningai, o ne dėl sveikatos problemų, apsisprendę nesiskiepyti žmonės galėtų būti nušalinti nuo darbo, jeigu jiems dirbti nuotoliniu būdu yra neįmanoma. Tokį siūlymą Vyriausybė ketina teikti Seimui.

BNS kalbinti darbdaviai sako, kad yra linkę palaikyti valdžios siūlymą griežčiau reaguoti į nuo koronaviruso nesiskiepijančius darbuotojus, pavyzdžiui, nušalinti juos nuo pareigų, tačiau pabrėžia, kad reikia ieškoti ir tokio sprendimo alternatyvų bei nuspręsti, kas bus daroma su nuo darbo nušalintais žmonėmis. Kitaip, pasak darbdavių atstovų, ne tik ims trūkti darbuotojų, bet ir galima sulaukti neigiamos jų reakcijos – maištų, teisinių ginčų.

Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkės Ingos Ruginienės, tokia tvarka dalį neapsisprendusių dėl skiepo žmonių nublokštų į „antivakserių“ pusę, o darbdaviams gali būti sunkiau rasti darbuotojų.