„Barclays“ pajamos šiame verslo segmente antrąjį šių metų ketvirtį siekė 1,26 mlrd. JAV dolerių, o jo dalis investicinės bankininkystės rinkoje siekė 4,1 proc., rodo „Dealogic“ duomenys.

Viso pasaulio investicinės bankininkystės rinkos lyderis – JAV „JPMorgan Chase & Co.“, pasiekęs 3,15 mlrd. dolerių pajamas ir atsiriekęs 10,1 proc. rinkos.

Tuo tarpu „Credit Suisse“, ilgą laiką buvęs didžiausiu Europos investiciniu banku, šiemet atsidūrė dviejų skandalų, susijusių su finansų bendrovių „Greensill Capital“ ir „Archegos Capital Management“ žlugimu, epicentre. „Credit Suisse“ įšaldė 10 mlrd. dolerių dydžio su „Greensill“ susijusius fondus ir prarado apie 5,5 mlrd. dolerių dėl „Archegos“ žlugimo.

Tai sukūrė sąlygas „Barclays“, kuris sugebėjo pritraukti naujų klientų kaip susijungimų ir įsigijimų, taip pat akcijų ir obligacijų platinimo organizatorius, pažymi WSJ.

Be to, „Credit Suisse“ dėl pastarųjų skandalų taip pat susidūrė su specialistų nutekėjimo problema, o „Barclays“ iš Šveicarijos banko persiviliojo keturis aukšto rango investicinės bankininkystės ekspertus.

„Barclays“ ir „Credit Suisse“ antrojo metų ketvirčio veiklos rezultatus skelbs vėliau šią savaitę.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)