„Kaip sako pats patiekalo pavadinimas, šaltibarščiai – tai tiesiog šalti barščiai. Tai toks ataušintas barščių variantas, kuris buvo gaminamas vasarą, per karščius. Kaip ir barščiai, jie valgyti turbūt nuo priešistorės laikų. Patiekalo receptas keitėsi tarpukario Lietuvoje, o dar kartą – sovietmečiu. Tad dabartiniai lietuviški šaltibarščiai – gana ilgos patiekalo evoliucijos rezultatas“, – sako Lietuvos paveldo tyrinėtojas Rimvydas Laužikas.

Spalvingame medalio averse pavaizduotas molinis dubenėlis su šaltibarščiais ir šalia patiektomis virtomis bulvėmis. Palei medalio briauną matyti pagrindinės šaltsriubės sudedamosios dalys (krapai, svogūnų laiškai, burokėliai) ir medinis šaukštas. Reverso apačioje iškaldintas užrašas „Lietuviškos tradicijos“ ir nurodyta sidabro praba – „Ag925“. Kairėje pusėje pavaizduotos tradicinės lietuviškos juostos, dešinėje matyti stilizuotas „Gyvybės medis“.

Medalis, kurio skersmuo – 37 mm, o svoris – 23 g, yra aukščiausios „proof“ kaldinimo kokybės. Medalio ypatybė – skaitmeninis atspaudas averse.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)