Portale šių metų antrąjį ketvirtį paskelbta beveik 3,1 tūkst. varžytynių ir aukcionų, iš jų įvyko 932, arba beveik penktadaliu daugiau nei praėjusių metų balandį-birželį (beveik 800 varžytynių ir aukcionų). Jų metu realizuota turto už daugiau kaip 35 mln. eurų, arba trečdaliu daugiau nei prieš metus.

Antstolių skelbtose varžytynėse antrąjį ketvirtį parduota turto už 8,5 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse – už 1,1 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose – už 9,8 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose – už 8 mln. eurų. Antrąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už beveik 8 mln. eurų, rašoma Registrų centro pranešime.

Pasak Registrų centro analitikų, kad pastaruoju metu suaktyvėjus NT rinkai, turto pirkėjai elektroninėse varžytynėse ir aukcionuose dalyvauja ir varžosi intensyviau. Įprastai varžybų ir aukcionų pabaiga yra 14 val., tačiau jeigu yra bent vieno dalyvio kainos kėlimas, varžymasis pratęsiamas ir gali tęstis tol, kol dalyviai siūlo naujas kainas. Iki tol procedūros užtrukdavo iki 14.30 val., tačiau pastaruoju metu buvo pastebėta atvejų, kai varžymasis prasitęsdavo dar bent dvi valandas.

Išaugusį aktyvumą liudija ir dalyvių skaičius. Vidutiniškai vienose varžytynėse ar aukcione dalyvauja iki 10 dalyvių, tačiau šiemet buvo tokių aukcionų, kur dalyvių skaičius keliskart viršijo šį vidurkį. Pavyzdžiui, viename Turto banko skelbtame aukcione, kuriame buvo parduodamas Varėnos rajone esantis gyvenamasis namas su žemės sklypu, užsiregistravo ir dalyvavo net 101 dalyvis.

Kitame taip pat Turto banko organizuotame aukcione 37 dalyviai varžėsi dėl žemės sklypo su katiline Kauno rajone įsigijimo.

Brangiausiu antrąjį ketvirtį parduotu objektu tapo Druskininkų rajono savivaldybės administracijos organizuotame aukcione už 3,6 mln. eurų parduota buvusi sanatorija „Nemunas“. Antroje brangiausių objektų sąrašo vietoje buvo aukcione parduotas sostinėje esantis buvęs Lietuvos pašto logistikos centras, už kurį pirkėjas sumokėjo beveik 2,2 mln. eurų.

Brangiausių objektų penketuke taip pat yra trys Turto banko aukcionuose parduoti objektai: už 1,7 mln. eurų realizuotas administracinis pastatas Vilniuje, Sodų gatvėje, už 1,6 mln. eurų parduotas gamybinis kompleksas sostinės Geležinio Vilko gatvėje ir taip pat už 1,6 mln. eurų pirkėją radęs sostinės Liepkalnio gatvėje esantis autoūkio kompleksas.

Kilnojamųjų daiktų kategorijoje pirmąsias tris vietas brangiausiai parduotų objektų sąraše užėmė valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės aukcionuose parduotas metalo laužas – už beveik 2 tūkst. tonų metalo laužo pirkėjai sumokėjo daugiau kaip 1 mln. eurų.

Varžytynių ir aukcionų internete paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 21 tūkst. varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už maždaug 660 mln. eurų.