Taip vykdomas birželį Europos Sąjungos (ES) priimtas sprendimas dėl tikslinių ekonominių sankcijų Baltarusijai, praneša Lietuvos bankų asociacija (LBA).

Bankų klientai perspėjami, kad finansų įstaigos gali prašyti pateikti papildomus dokumentus ir paaiškinimus, atliekant mokėjimus su ribojimais susijusioms įmonėms, tad reikėtų iš anksto pasiruošti ilgiau truksiantiems procesams.

„Tikimės, kad klientai bus supratingi ir bendradarbiaus su savo finansinių paslaugų teikėjais, bei iš anksto įvertins turimus įsipareigojimus ir verslo planus, susijusius su mokėjimais Baltarusijos įmonėms“, – pranešime sakė Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė.

Pasak asociacijos, sektorinių sankcijų įgyvendinimui kredito įstaigos turės išplėsti įprastus mokėjimo operacijų tikrinimo procesus, todėl jie truks ilgiau.

Paskelbtos sankcijos apima pagrindinių Baltarusijos sektorių – telekomunikacijų, tabako, naftos, trąšų, dvigubos paskirties ir su šių sektorių prekėmis susijusių paslaugų (techninė pagalba, tarpininkavimas, finansavimas ar finansinė pagalba, taip pat draudimo ar perdraudimo paslaugos) – ribojimus.