Įvykus „nepaprastam“ proveržiui šeštadienį vykusiose G20 derybose, „nutarėme laikinai stabdyti savo darbą dėl skaitmeninių paslaugų mokesčio“, pranešė ES atstovas, praėjus dienai po to, kai Vašingtonas paprašė Briuselio atidėti atitinkamo mokesčio priėmimą.

Per susitikimą Venecijoje G20 finansų ministrai šeštadienį pareiškė palaikymą 132 šalių planui pertvarkyti būdą, kaip tarptautinės bendrovės, įskaitant JAV technologijų milžines, moka mokesčius.
G20 paragino derybininkus sparčiai išspręsti likusius klausimus ir užbaigti susitarimą iki spalio.

Jie patvirtino Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) sutartą pasaulinį minimalaus pelno mokesčio tarifą, kuris siekia 15 proc. ir leis valstybėms apmokestinti dalį didžiausių pasaulio bendrovių pelno, neatsižvelgiant į tai, kur yra jų būstinė.

EK savo ruožtu anksčiau tvirtino, kad jos nuosavas mokesčių planas, kuris turėjo būti pristatytas vėliau šį mėnesį, atitiks bet kokį EBPO susitarimą ir paveiks tūkstančius bendrovių, įskaitant Europos kompanijas.

Trys ES šalys, įskaitant Airiją, kuri dėl savo žemų mokesčių tarifų tapo virtinės JAV kompanijų Europos padalinių namais, dar nepatvirtino EBPO susitarimo.