„Gera energija“ pasiūlė statyti bendros 35 megavatų (MW) galios vėjo elektrines Klaipėdos rajone. Šios elektrinės bus prijungtos prie 110 kilovoltų (kV) oro elektros perdavimo linijos atkarpoje Klaipėda – Rietavas, pranešė bendrovė „Lietuvos energija“.

Konkurso laimėtojas ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo konkurso pabaigos turi kreiptis į Ūkio ministeriją su prašymu išduoti leidimą plėsti elektros energijos gamybos pajėgumus.

„Leidimas, išduotas pagal konkurso rezultatus, galioja dvejus metus ir gali būti pratęstas dar pusei metų, jei užbaigti elektrinės projektavimo darbai, sumokėtas prijungimo mokestis ir atlikta ne mažiau kaip pusė projekto sąmatoje numatytų darbų“, - sakė konkurso pirmininkas ir „Lietuvos energijos“ Energetikos sistemos direktorius Vladas Paškevičius.

Viešas konkursas gauti leidimus statyti vėjo elektrines penktoje zonoje, kurios bendra didžiausia vėjo elektrinių galia yra 35 MW, buvo paskelbtas praėjusių metų lapkričio 25 dieną.

Iki šių metų pabaigos bus surengti dar dveji konkursai gauti leidimus statyti vėjo elektrines: trečioje zonoje - 15 MW ir šeštoje - 20 MW.

Lietuva yra įsipareigojusi Europos Sąjungai iki 2010 metų padidinti elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių išteklių iki 7 procentų. Vyriausybė prioritetine nustatė – vėjo energetiką ir patvirtinta tvarka nurodė kiek MW vėjo jėgainių turi būti įdiegta kasmet iki 2009-ųjų. Šiuo metu elektros gamyba iš atsinaujinančių išteklių sudaro apie 3,5 procento, o daugiausiai - hidroelektrinėse gaminama elektros energija. Vėjo energijos gamybos daliai užtikrinti reikia pastatyti iki 200 MW galios elektrinių.