„(...) Norime, kad vartotojai įsigytų tik kokybiškus ir saugius žuvų produktus, todėl dar didesnį dėmesį skirsime prekybos vietų turgavietėse kontrolei (...)“, – pabrėžia VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Pasak VMVT pranešimo, tarp dažniausių patikrų metu nustatytų pažeidimų – netinkamas šaldytų žuvų laikymas. Fiksuota, kad gana dažnai šaldytos žuvys buvo laikomos ne supakuotos gamintojo pakuotėse, kaip numato Lietuvos higienos normos, bet parduodamos išpakuotos ir pardavimui laikoma ne gamintojo nurodytomis sąlygomis.

Pasak maisto saugos specialistų, dalis produktų buvo laikomi aukštesnėje temperatūroje, nei reikalaujama. Šaldytos žuvys turi būti laikomos –18 °C temperatūroje, tačiau tikrinimų metu buvo nustatyta ir tokių atvejų, kai šie produktai laikyti šaldytuvo vitrinoje esant +6 °C temperatūrai, tam tikrais atvejais atšildytos, rūkytos ir šviežios žuvys buvo sudėtos tiesiog ant prekystalių ir laikomos aplinkos temperatūroje. Tokiomis sąlygomis laikomi žuvų produktai greitai ima gesti ir tampa netinkami vartoti.

Specialistai taip pat nustatė ir žuvų produktų ženklinimo bei atsekamumo pažeidimų. Ne visiems produktams prekiautojai turėjo įsigijimo dokumentus, vartotojams nenurodė privalomos ženklinimo informacijos – žuvies rūšies ir produkto pavadinimo, gamybos metodo, vietos, kurioje produktas buvo pagautas ar išaugintas, žvejybai naudoto įrankio ir kt.

Turgavietėse rasta pasibaigusio tinkamumo vartoti žuvų produktų, kas tiesiogiai veikia tiek produkto saugą, tiek jo kokybę. Nustatyta ir higienos pažeidimų, o kai kurie šaldymo įrenginiai buvo prišalę, įranga nusidėvėjusi. Ne visi prekiautojai kontrolę atliekantiems inspektoriams pateikė sveikatos patikros ir higienos įgūdžių kursų dokumentus, termometro metrologinės patikros sertifikatą.

Prekybininkams neužtikrinus atsekamumo ir neįrodžius parduodamų žuvų produktų kilmės, buvo uždrausta tiekti rinkai beveik 725 kg nesaugių žuvų produktų. Už nustatytus pažeidimus jiems bus taikoma ir administracinė atsakomybė.