„Naudodamiesi naujo tipo bankomatais, gyventojai operacijas gali pasirinkti spustelėdami atitinkamus bankomato meniu punktus jo ekrane. Diegdami bankomatus su jutikliniais ekranais tikimės, kad tokia funkcija gyventojams suteiks daugiau patogumo bei leis norimas operacijas atlikti sklandžiau“, − sako Jūratė Gumuliauskienė, „Swedbank“ Klientų aptarnavimo tinklo vadovė.

Pasak jos, naujos kartos bankomatai diegiami visoje šalyje. Gegužės pabaigoje – birželio pradžioje universalūs bankomatai su jutikliniais ekranais jau įrengti Joniškyje, Anykščiuose, Jonavoje, Kupiškyje, Biržuose, Druskininkuose, Molėtuose ir kituose miestuose esančiose banko savitarnos erdvėse. Šiais metais modernizuoti bankomatų tinklą taip pat ketinama Rokiškyje, Rietave, Plungėje, Vilkaviškyje, Zarasuose.

„Kadangi šiuose bankomatuose galima ne tik išsiimti, bet ir įnešti grynųjų pinigų, juose yra įdiegta papildoma apsauga nuo pašalinių daiktų. Tokia apsauga užtikrins, kad prieš suskaičiuojant ir įskaitant banknotus būtų pašalinti tarp jų atsidūrusios monetos, sąvaržėlės ir kiti svetimkūniai – tai padidins bankomatų veikimo patikimumą“, − pasakoja J. Gumuliauskienė.

Naujieji „Swedbank“ bankomatai turi žemesniame aukštyje įrengtą skaičių klaviatūrą, todėl ja bus patogiau naudotis neįgaliesiems. Tuo metu virš klaviatūros įrengtas naujas apsauginis tinklelis neleis pašaliniams asmenims pamatyti įvedamo PIN kodo.

Šiuo metu „Swedbank“ visoje Lietuvoje turi daugiau kaip 200 įprastų bankomatų išduodančių grynuosius pinigus, taip pat beveik 200 universalių bankomatų, galinčių ir išduoti, ir priimti pinigus.