„Aluflam“ atstovų teigimu, tai bus ne tik naujas įmonės plėtros etapas, bet ir visiškai naujos gamybos rūšies pradžia – aliuminio profiliai bus gaminami ekstruzijos būdu. Įmonė planuoja sukurti daugiau nei 60 naujų darbo vietų ir padidinti apyvartą iki 15 mln. eurų.

„Poreikis investuoti į aliuminio profilių ekstruzijos liniją atsirado stipriai išaugus aliuminio profilių panaudojimui įvairiose pramonės srityse: statyboje, baldų, automobilių ir kt. Aliuminis yra 100 procentų perdirbama žaliava, o naujosios Europos Sąjungos direktyvos aiškiai rodo kryptį, jog visos gamyboje naudojamos žaliavos turi būti perdirbamos pakartotiniam naudojimui“, – sako „Aluflam“ vadovas Rimantas Martikaitis.

„SEB bankas, skirdamas šį finansavimą naujos gamyklos statybai, prisideda prie tvarių investicijų plėtros ir Jonavoje, ir Baltijos šalyse. Tikime, kad šios investicijos sustiprins įmonės pozicijas naujoje pramonės šakoje, padidins verslo susidomėjimą regionu ir prisidės prie greitesnio šalies ekonomikos atsigavimo“, – teigė SEB banko Finansavimo paslaugų departamento vadovė Rūta Gucu.

Moderniomis technologijomis aprūpintas naujasis A+ energetinės vertės pastatas atitiks aukščiausius aplinkosaugos standartus, turės nuosavą 0,5 MW saulės elektrinę ir 8 elektromobilių įkrovimo vietas, pažymima SEB banko pranešime.

„Aluflam Extrusion“ gamykla iškils šalia jau 20 metų Jonavoje veikiančios „Aluflam“ aliuminio langų, durų ir fasadų gamyklos. Planuojama statybų pabaiga – 2022 metų pirmas ketvirtis.