Šiuo metu, VMI duomenimis, 439 gyventojai ir 253 įmonės, kurie anuomet sudarė periodinių mokėjimų grafikus ir turėjo galimybę per dvejus metus pamirštus mokesčius sumokėti be jokių palūkanų, dar turi 6,2 mln. eurų nesumokėtų pamirštų mokesčių. Jų nesumokėjus iki birželio 30 d., nuo likusios mokesčių dalies bus apskaičiuoti delspinigiai ir mokėtina suma padidės.

„Tiems mokesčių mokėtojams, kurie buvo sudarę mokėjimų grafikus, bet nėra sumokėję praeityje pamirštų mokesčių, šiandien apie tai priminėme asmeniniais laiškais, – sako VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, pažymėdama, jog tuo atveju, jei mokesčių mokėtojas dėl pandemijos patyrė finansinių sunkumų, ir tai jam sutrukdė laiku (iki birželio 30 d.) įvykdyti periodinių mokėjimų grafiką, jis turi galimybę nuo liepos 1 d. kreiptis į VMI ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį perskaičiuotai sumai įstatymo nustatyta tvarka. Neįvykdžius periodinių mokėjimų grafiko ir nepateikus prašymo dėl mokestinės paskolos sutarties sudarymo, VMI turės pradėti išieškojimo veiksmus, prabrėžiama VMI pranešime.

2019 m. pirmą pusmetį VMI pakvietė mokesčių mokėtojus savarankiškai ištaisyti klaidas ir deklaruoti praeityje pamirštus mokesčius bei juos sumokėti be jokių baudų ir delspinigių.

Užtikrinant mokesčių mokėtojų anonimiškumą VMI neidentifikavo asmenų, kurie pasinaudojo galimybe atsiskleisti, ir deklaracijas priėmė bendrąja tvarka, tačiau apie savanoriško atsiskleidimo mastą anuomet bylojo tam tikri rodikliai, vienas iš jų – deklaracijų tikslinimo pokytis, kuris, lyginant su ankstesniais metais ir eliminavus tikslinimus, susijusius su darbo užmokesčiu, išaugo maždaug 42 mln. eurų.
1447 mokesčių mokėtojai pasinaudojo unikalia galimybe sudaryti periodinių mokėjimų grafikus ir beveik 17,4 mln. eurų sumą sumokėti dalimis per dvejus metus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)