kilometrų. Siekiant užtikrinti elektros tinklo patikimumą, visos oro linijos turi būti periodiškai apžiūrimos.

Praėjusiais metais ESO bendradarbiaujant su „Ignitis grupės“ inovacijų centru įgyvendintas „LiDAR“ bandomasis projektas parodė aiškią šios technologijos naudą – gauti tikslūs duomenys apie augmeniją, kuri suklasifikuota pagal aukštį, plotą ir net pažymėti konkretūs medžiai, keliantys didžiausią riziką pažeisti elektros linijas. Skenuojant iš viršaus, surenkamas didžiulis informacijos kiekis, kuris vėliau yra apdorojamas, klasifikuojami aptikti objektai, identifikuojama augmenija ir pačios oro linijos. Yra sukuriamas itin tikslus visos aplinkos erdvinis modelis, pažymima ESO pranešime.

Ši informacija daug tikslesnė nei dabar, kai ESO inspektavimo komandų inžinieriai važiuoja į paskirtas vietas ir apžiūri elektros oro linijas gyvai. Todėl pasirašyta dvejų metų sutartis oro linijų lazerinio skenavimo „LiDAR“ ir defektavimo paslaugoms įsigyti.

Pagal naują pavojingų medžių genėjimo tvarką apsaugos zonoje, galima šalinti pavojingus medžius, jei tie medžiai virsdami gali pasiekti liniją ir ją pažeisti. „LiDAR“ technologija bus panaudojama būtent tokių linijų apžiūrai. Ji leidžia itin tiksliai nustatyti pavojingiausius medžius ir jų aukščius, todėl galima objektyviai identifikuoti, kurie medžiai kelia didžiausią grėsmę.

Prie lazerinio skenavimo kartu yra naudojama fotografijos įranga, kuri leidžia užfiksuoti realų vaizdą bei lengviau įvertinti esamą infrastruktūros būklę. Atliekant linijos elementų apžiūrą iš viršaus, galima tiksliau nustatyti pažeistus izoliatorius ar laidus ir taip ateityje išvengti gedimo.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)