JT Tarptautinė darbo organizacija (TDO) teigė, kad pandemijos padariniai buvo „niokojami“ ir „pražūtingi“.

„Kai kuriems žmonėms darbo patirtis per šią pandemiją kėlė nepatogumų, nuovargį, stresą ir nusivylimą. Kitiems ji buvo susijusi su baime, skurdu ir išlikimu“, – per virtualiu būdu vykusią konferenciją sakė TDO generalinis direktorius Guy'us Ryderis.

Prieš konferenciją paskelbtoje ataskaitoje TDO nurodė, kad krizė įstūmė į skurdą daugiau kaip 100 mln. dirbančių žmonių, sumažėjo darbo valandų skaičius ir prieiga prie aukštos kokybės darbo vietų.

Ataskaitoje taip pat nurodoma, kad pasaulinis nedarbas 2022 m. gali paveikti 205 mln. žmonių – daug daugiau nei 2019 m., kai analogiškas skaičius sudarė 187 mln.

Užimtumo lygis veikiausiai nepasieks priešpandeminio lygio iki 2023 m., priduriama ataskaitoje.

„Apibendrintai kalbant, tai yra keturiskart didesnė užimtumo krizė nei ta, kurią sukėlė 2008–2009 m. finansų krizė“, – teigė G. Ryderis.

TDO vadovas pridūrė, kad darbo rinka buvo lygiai taip pat nepasirengusi pandemijai, kaip sveikatos priežiūros sistemos, ir teigė, jog jei toliau bus judama dabartine kryptimi, atsigavimas bus netolygus.

„Netolygus vakcinų paskirstymas ir labai skirtingi fiskaliniai pajėgumai sušvirkš į užimtumą dvigubą nelygybės dozę, kurią paskatins netolygus interneto ryšio pasiekiamumas“, – teigė G. Ryderis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją