Lietuvos bankas gegužę sakė, kad atsižvelgiant į Finansų ministerijos ekonomines prognozes bei į Trišalės tarybos sutartą formulę, MMA nuo kitų metų Lietuvoje galėtų augti 9,6 proc., arba 62 eurais – iki 703 eurų.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad MMA didinti 108 eurais leidžia optimistinės prognozės.

„Įvairios yra finansinės prognozės, Lietuvos bankas daugiau pesimistinį scenarijų pristatė, bet žiūrint ir SEB banko ekonomines prognoze kitiems metams, jie labai optimistiškai jas vertina ir dar net daugiau sako, o pati Finansų ministerija irgi ne taip pesimistiškai vertina kitų metų situaciją“, – BNS sakė I. Ruginienė.

Anot jos, tikėtina, kad profsąjungų ir Lietuvos banko skaičiavimas skiriasi, nes bankas vidutinį darbo užmokestį, kuris naudojamas MMA apskaičiavimo formulėje, skaičiuoja be priedų, o profsąjungos – su priedais.

Tuo metu Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis sako, kad darbdaviai neturi bendros pozicijos, bet dėl to dar diskutuos. Anot jo, MMA gali ir turėtų augti, tačiau tuo pat metu turėtų būti numatytos pagalbos priemonės verslui, darbo vietų išsaugojimui.

„Suprantame, kad MMA turi kisti, bet didžiausias grėsmes matome, kad jei nebus aktyvių valstybės pagalbos priemonių darbo rinkoje ypatingai labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiam verslui ir jaunimo nedarbui spręsti, tai tas MMA pakeitimas jeigu bus drastiškas, jis gali pabloginti situaciją ir padidinti nedarbą arba nustumti dalį į šešėlį“, – BNS sakė A. Romanovskis.

MMA pokyčius nuo 2022-ųjų Trišalė taryba svarstys antradienį.

Trišalė taryba yra sutarusi, kad MMA ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykis neturi būti mažesnis kaip 45 proc. ir didesnis kaip 50 proc., bei turi atitikti ketvirtadalio didžiausią santykį tarp VDU ir MMA turinčių ES valstybių vidurkį, kuris numatomas pagal paskutinių trejų metų duomenis.

Paskutinį kartą MMA didėjo šių metų sausį – nuo 607 iki 642 eurų (iki mokesčių).