„Manau, kad iš esmės tai, kas dabar priimta, renginių sektoriuje labai stipriai nieko nekeičia. Kol kas reguliavimai yra pernelyg neaiškūs, paso naudojimas nesuprantamas ir priešina visuomenę.

Pirmiausia reikėjo aptarti, kas bus tame pase. Mes paso idėją jau girdime nuo balandžio, tai aš vertinčiau kaip laiko tempimą ir valdžios neįgalumą kažką realiai nuveikti“, – Eltai sakė V. Petreikis.

Jo teigimu, renginių organizatoriai vis dar neturi jokios galimybės planuoti.

„Jeigu imtume visą bendrą renginio dinamiką, nėra sakoma, kaip (pasas – ELTA) bus naudojamas, kurie žmonės galės eiti, kurie negalės eiti, kaip elgtis su tais žmonėmis, kurie, pavyzdžiui, yra nusipirkę bilietą, bet renginys galios tik su COVID–19 pasu.

Mes vis dar neturime jokios perspektyvos ir jokios galimybės planuoti. Renginių organizatoriams reikia nuoseklaus plano, kaip daro civilizuotos valstybės, kaip Didžioji Britanija, Prancūzija arba Šveicarija, kurios turi datas, nuo kurių (renginiuose – ELTA) turės konkrečius skaičius žmonių“, – tikino asociacijos valdybos pirmininkas.

Jis taip pat kritikavo sprendimą leisti renginiuose dalyvauti iki 500 žiūrovų tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse.

„Didžiausias absurdas ir nesuvokiamas dalykas, kaip įmanoma taip pat reglamentuoti viduje ir lauke. Ką reiškia 500 viduje ir kokia tai yra rizika susirgti, kur nekvestionuojamas vėdinimas, duodamas nesuvokiamas užpildymas. Tada klausimas, kodėl mes Vingio parke galime turėti tik 500 su visomis saugumo priemonėmis“, – sakė V. Petreikis.

V. Petreikis akcentavo, kad renginių organizatoriai turi daug patirties iš praėjusios vasaros, taip pat žinoma daugiau informacijos apie ligą, kad galėtų renginius organizuoti saugiai.

Gegužės 24 dieną įsigaliojus Galimybių pasui, bus galima rengti iki 500 žiūrovų turinčius renginius tiek uždarose, tiek atvirose vietose. Uždarose patalpose vyksiančių renginių metu žiūrovai privalėtų užimti ne daugiau kaip 75 proc. sėdimų vietų.

Galimybių pasas taip pat panaikins ribojimus asmeninėse šventėse dalyvaujančių žmonių skaičiui. Su šiuo pasu patalpas asmeninėms šventėms taip pat galės nuomotis neribotas asmeninės šventės dalyvių skaičius.