Tai BNS pranešė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas.

„Esame informuoti, jog pagal gautą skundą prokuratūra aiškinasi aplinkybes ir dėl „Klaipėdos naftos“, kur, mano žiniomis, prieš kelerius metus bendrovės akcijos buvo suteiktos darbuotojams. (...) Šiuo atveju tiek „Ignitis grupė“, tiek ir „Klaipėdos nafta“ yra valstybės kontroliuojamos bendrovės, todėl neturėtų likti jokių abejonių dėl akcijų suteikimo privatiems asmenims teisėtumo“, – BNS sakė M. Majauskas.

„Biudžeto ir finansų komitetas ne kartą atkreipė atsakingų vykdomosios valdžios institucijų dėmesį, jog valstybės turto naudojimas turi būti griežtai prižiūrimas“, – pridūrė jis.

Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė BNS patvirtino, kad prokurorai yra gavę pareiškimą dėl „Klaipėdos naftos“ darbuotojams skirtų akcijų.

„Klaipėdos apygardos prokuratūra pirmadienį gavo fizinio asmens pareiškimą, šiuo metu jis yra nagrinėjamas“, – BNS sakė R. Stundienė.

„Klaipėdos nafta“ 2019 metais darbuotojams nemokamai suteikė apie 0,2 proc. savo akcijų – taip išmokėta iki 50 proc. metinės premijos už 2018 metų rezultatus. Akcijų suteikta 357 darbuotojams, iš viso įmonėje tuomet dirbo 384 žmonės.

Darbuotojams skirtas akcijas įmonė įsigijo biržoje, už jas sumokėta 600 tūkst. eurų. Iš 1,46 mln. vienetų supirktų akcijų darbuotojams buvo skirta 807,6 tūkst. Pernai darbuotojų akcijomis „Klaipėdos nafta“ neskatino.

„Klaipėdos naftos“ akcijų suteikimo taisykles akcininkai patvirtino 2018 metų lapkritį, bendrovė skelbė, kad ji yra pirmoji valstybės įmonė, savo darbuotojams dalį premijos išmokėjusi akcijomis.

Vilniaus miesto apylinkės teismas prokurorų prašymu pirmadienį laikinai sustabdė „Ignitis grupės“ opcionų programą – anot prokurorų, priimant sprendimą dėl premijavimo akcijomis galėjo būti pažeistas Akcinių bendrovių įstatymas, nenumatantis galimybės valstybės akcijų skirti darbuotojų skatinimui.

„Ignitis grupė“ sako, kad valstybės akcijų dalis jas dalijant darbuotojams nesumažėja, nes tam akcijos būtų perkamos vertybinių popierių biržose iš kitų privačių akcininkų. Bendrovės vertinimu, opcionų programos kaip sudėtinė atlygio ir motyvavimo dalis yra modernus, geriausias tarptautines praktikas ir Lietuvos įstatymus atitinkantis procesas.

„Ignitis grupės“ ir „Klaipėdos naftos“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.