Teismo sprendimu bendrovei atitinka 11,113 mln. vienetų iš privalomojo supirkimo metu neparduotų 11,688 mln. vienetų „Ignitis gamybos“ akcijų. Teismas įpareigojo akcijų sąskaitų tvarkytojus padaryti įrašus apie šių akcijų nuosavybės teisės perėjimą, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Ignitis grupė“.

Teismas leido sprendimą vykdyti skubiai, tačiau jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka per 30 dienų nuo jo priėmimo momento.

„Ignitis grupės“ teigimu, teismas kiek anksčiau išskyrė bendrovės pareiškimą į dvi atskiras bylas – bylą, kurioje „Ignitis gamybos“ akcininkai yra mirę, ir bylą, kurioje suinteresuotais asmenimis yra visi kiti likę „Ignitis gamybos“ akcininkai. Priimtas teismo sprendimas yra susijęs tik su „Ignitis gamybos“ akcijomis, kurių savininkai nebuvo nustatyti, kaip mirę.

Po teismo sprendimo „Ignitis grupė“ neįgis 100 proc. „Ignitis gamybos“ akcijų, procesas vyks toliau, kol teismas nepriims sprendimo likusioje pareiškimo dalyje – išskirtoje byloje, kurioje nustatyta, kad „Ignitis gamybos“ akcininkai yra mirę.

Atsiskaitymo kaina už vieną „Ignitis gamybos“ akciją yra 0,64 euro. Lėšos už akcijas bus saugojamos depozitinėje sąskaitoje iki pilno atsiskaitymo su visais akcininkais. Galutinės datos, iki kada akcininkai turi kreiptis dėl atsiskaitymo už akcijas nėra.

„Ignitis grupė“ pernai rugpjūtį baigė „Ignitis gamybos“ privalomą akcijų išpirkimą ir padidino valdomą įstatinio kapitalo dalį iki 98,2 procento.

„Ignitis grupės“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.